Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hardverek terén milyen változá...

Hardverek terén milyen változásokat tartogat a jövő? Veszélyben vannak a PC-k?

Figyelt kérdés
Nemrég jöttek új videókártyák és az Intel most dobta piacra a Haswell procikat.Ráadásul itt vannak az új foglalatokhoz illő alaplapok is.Valamint jönnek az új konzolok .Azt olvastam prohardveren,hogy a PC-k technikai hátrányba kerülhetnek a konzolokkal szemben.Ahogy elnézem a játékpiac sem igen kedvez a PC-s közösségnek.A technika meg csak fejlődik.Már egy kis tableten is fut a Crysis 3 ami rengeteg PC-t két vállra fektet.Mi lesz ennek a vége?Elfelejthetjük jó barátunkat a PC-t?Egy idő után le fog tűnni a technika ködében ebben a pénz és teljesítmény éhes ipari világban?Csak a jóslatokra,nézőpontokra és véleményekre lennék kíváncsi.

#változás #hardver #ipar #technika.fejlődés
2013. júl. 3. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Messze van az még...
2013. júl. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anti paladin ***** válasza:
100%

Évek óta temetik a pc-t. Ezt arra alapozzák, hogy a mobil eszközök a pc rovására szárnyalnak.

Az a technikai hátrány bőven ledolgozható nyers erővel. Jó kis vas van a konzolokban de pár év és az igp-jük is középketegória lesz.

Igen, tableten is elfuthat a cry3, csak nem ártana hozzátenni, hogy a grafika a totális minimumra lett levéve. Így mindjárt más a leányzó fekvése. Teljesítmény szempontjából egy mobil kütyü legjobb esetben is csak az alsó kat-os pc-kel versenyezhet.


Nem kell temetni vagy piedesztálra emelni egyiket sem, mindegyiknek megvan a maga helye és értéke.

2013. júl. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anti paladin ***** válasza:
100%
Ill. még azért temetik a pc-t mert a legtöbb helyre bőven elég egy core2 és ezért sokan nem cserélik a gépet ami meglátszik az eladásokban is. Holott egyszerűen csak arról van szó, hogy telítődött a piac, nincs az a dinamikus növekedés ami az elmúlt évtizedet jellemezte.
2013. júl. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, az X360 és PS3 megjelenésekor is hatalmas grafikai ugrás volt, ám a PC nemsokára behozta a lemaradást. Elismerem, mindennapos használatra ritkábbak, ám munkára, játékra, vagy kisebb pénztárcának még mindig az egyik legjobb megoldás.
2013. júl. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Személy szerint nekem volt konzolom is.PS2 játékgépem volt.De egy idő után már nem volt rá játék.Ps3-at akartam venni,de egy ismerősöm lebeszélt.Azt mondta vegyek PC-t.Könnyen lehet rá játékot szerezni és fejleszthető.Egy konzol pedig könnyen elavul.Ha mindig akarsz az új játékokkal játszani akkor szerintem a PC a legjobb megoldás.Még egy "régi" Core2Quad proci is elbír az új játékokkal egy erős videókártyával meg 4GB DDR2 memóriával.Ráadásul megfelelő alaplappal használhatunk DDR3 memóriákat is.Csak az rémiszt el amikor azt látom,hogy emberek tömegével vetetik a konzolt,a tabletet meg az okostelefont.Magyarországon az emberek az olcsó megoldásra mennek.És ez érthető is.De a technikai fejlődésben az USA meg a nagyhatalmak diktálják az iramot.A sok amcsival meg kitudja fizetni a legújabb Xboxot meg PS4-et is.És még bír fizetni az online játékért is meg megvesz minden játékot.Lehet,hogy még megérjük,hogy tíz-húsz év múlva az unokáink tableten tanulnak számítógép helyett.De kérdem én,ha ilyen pengék,hogy tableten futtatják a Crysist meg szuper kicsi és ráadásul villámgyors i9gp-t raknak az új konzolokba akkor miért nem gyártanak kisebb videókártyákat?Manapság már egy komoly kártya lazán van 30 centi.És mégis azt látom,hogy fullhd-ba Crysis 3 alatt,úgy hogy minden maxon van 19-25 fps-t produkál.És 100k-ba kerül meg alig férne el a házamba.Szerintem megérjük,hogy 50 centis kártyák lesznek és még azokkal se lesz felhőtlen játékélmény.A Windows pedig már elsősorban tabletre meg okostelefonra tervezik.Évek múlva nem lesz normális Windowsunk.
2013. júl. 3. 13:55
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a konzol relatíve hamar "elavul", de ezt csak PC-khez képest teszi. Ha adott konzol megjelenésekor veszel egyet, akkor biztos lehetsz benne, hogy a kifutásakor rá megjelenő játékokkal is tudsz játszani majd, és semmilyen kompromisszumot nem kell bevállalnod az újabb modellekhez képest játékélmény terén. A fix hardverből származó előny, hogy a fejlesztők jól tudnak rá optimalizálni, ezt sajnos PC-re nem lehet megtenni a hardverek heterogenitása miatt.

Új konzolok mindegyike (PS4/X1, WiiU-t nem számolom most ide) AMD APU alapú, ennek ellenére biztos lehetsz benne, hogy a hasonló hardverelemeket tartalmazó PC-nél gyorsabbak lesznek. PC-n ugyanis a fejlesztők nem tehetik meg, hogy masszívan építenek ennek az APU-nak a képességeire, hisz csak az eszközök töredékében találhatóak meg, és Intel Haswell-lel például inkompatibilisek ilyen szinten, de még ha azok is lennének, mások a teljesítmény-karakterisztikák (két architektúrának más "fekszik".

Írtad, hogy egy C2Quad is mennyire jó még manapság. Ez a trend nekem is feltűnt, én is örülök, hogy most 4 éves, akkor középkategóriásnak PC-m még mindig használható játékra. Ugyanakkor pont emiatt haldoklik a PC ipar, hiszen egyszerűen nincs miért lecserélni a számítógépet. Ez 10 évvel ezelőtt elképzelhetetlen lett volna. Persze van fejlődés, csak kevés dolog használja ki - talán az új konzolgenerációról származó portok ennek is lökést adnak.

Pár hete olvastam egy cikket az Anandtechen(?), ahol napjaink mobil GPU-it vetették össze az asztalival, és az jött ki, hogy a mobilok csúcs eszközei megközelítően akkora teljesítménnyel rendelkeznek, mint a Geforce7900 (hasonló van a PS3-ban is). Ez szerintem megdöbbentő, másrészt jelzi, hogy azért még nem érték be a PC-ket. Nem is tudják, hiszen mobil eszközöknél fokozottan kell figyelni a fogyasztásra, nem csak akkumulátor, hanem hőtermelés miatt is.


Hogy mit tartogat a jövő? Szerintem folytatódni fog a (desktop) PC marginalizálódása. A 'casual' gamereket vonzhatják a tabletek/okostelefonok, a HC gamereknek meg ott vannak a konzolok. Nagyobb fejlesztők/kiadók számára ezek ideálisabbak, hisz fix HW miatt olcsóbb a fejlesztés, valamint a warez is nehezebb (új generáció esetén várhatóan az lesz)…

2013. júl. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért megdöbbentő,hogy GF 7900 szintjén vannak.A hobbijátékosokat vonzzák ezek a tabletek meg konzolok.Meg mi is egyszerűbb mint apuci megveszi a pici fiának a konzolt és minden játék fut.Lehet,hogy az új generáció miatt lesz egy löket,de azért remélem,hogy a jövőben nem kell GF Titant meg i7-et venni játékhoz 32giga memóriával körítve.
2013. júl. 6. 15:01
 8/11 A kérdező kommentje:
Én ahogy most látom a helyzetet akinek PC-je van elég ha 4-5 évente frissít.Én csak kicseréltem a régi videókártyámat és tökéletesen elvagyok.A konzol meg hamarabb felkerül a padlásra.
2013. júl. 6. 15:04
 9/11 anonim ***** válasza:

És mi a gondod a "hobbijátékosokkal"? Szerintem legtöbb ember hobbiból játszik, meglehetősen kevesen élnek meg ebből, főleg errefele. Ők meg ott játszanak, ahol nekik a legkényelmesebb, nem véletlenül hatalmas piac a mobiljátékoké.

Ugyanígy, konzol iránti ellenszenvet sem értem teljesen. Aki 2006-ban (illetve inkább 2007 elején) megvette a PS3-at, az azóta gond nélkül tud játszani, akár a nemrégiben megjelent Last of Ussal. Konzolra több játék jelenik meg, bár sajnos pont a két kedvenc műfajom (FPS, RTS) nem éppen ott a legjátszhatóbb.

PC-t frissíteni azért elég _most_ 4-5 évente, mert lelassult a fejlődés, többek között a konzolok hatására. Majdnem minden játék konzol port, azok meg 6-7 éve fixek, PC kedvéért kevés fejlesztő szenved, csak, hogy szebb legyen, főleg, hogy általában konzolokon megy el a több játék, és ugye ez az, ami számít. Új konzolgeneráció tagjai 8 GB RAM-ot kapnak, 8 magos processzorral, így idővel mindenképp ez lesz a fejlesztési cél.

PC játékos vagyok (illetve már inkább csak voltam, egyre kevesebb időm van rá munka és háztartás mellett, akkor is csak fél-egy órát játszunk neten haverokkal), de sajnos a fentieket látom, és egyet is tudok érteni vele.

Tablet/okostelefonos játékok meg teljesen más ágat képviselnek, inkább a korábbi netes, flashes játékok jelennek meg itt - leszámítva azt a pár, ~10 éves PC-s/konzolos címet, amit kihoztak rá. Aki ezzel játszik, az nem a PC elől ül át oda.

2013. júl. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem,hogy idő kérdése és végleg lemarad a PC.Nem igen fejlesztik a konzolt meg mindig pumpálják.A nép meg veszi.El fog jönni az az idő amikor le se tojják majd a szerencsétlen PC-t.Ameddig lesz PC addig igazából nem érdekel ez az egész.Ha meg nem lesz PC akkor nem játszok.Ahogy most állok anyagilag meg sem engedhetem a konzolt.Mire meg megtudnám venni már legyártják a következőt.Aki megteheti az szórja a pénzt,de én sajnos nem az az ember vagyok.
2013. júl. 6. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!