Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nézik le az embert, ha...

Neuhauser László kérdése:

Miért nézik le az embert, ha régi (egymagos proci,1Gb RAM, stb. ) gépe van?

Figyelt kérdés

Egy dolog, hogy nem tudok Krájzisz kettővel meg KODHÉTTEL estébé játszani, eg hogy a Tájbérium Wórz is "csak" 1024*768 - on, low grafikkal megy (néha belaggol, ha sokan vannak) , de ez miért olyan égő??


Nem lehet mindenkinek pénze i7 - re meg ati hádé nyócezresre, meg hat giga ramra.....



2013. júl. 12. 13:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Egyébként ez a 200 ezer is csak egy nagyzoló szám,egyátalán nem kell ennyi pénz,még akkor se ha fullHD-n akarsz High-on vagy Ultra-n játszani.


Egyszerű netezős gépet meg 40 ezerből is össze lehet rakni.


És ez csak idióta önsajnáltatás,anno 5-6 éve amikor még értek valamit a cuccaid,akkor kis ráfizetéssel el tudtad volna adni,és modernebbre fejleszteni.


Erre ma itt állsz egy olyan géppel,aminél többet ér a reggeli rántottám,de eladni már sose fogod tudni,mert senkinek nem kellenek ilyen cuccok,ingyen se.


Ez van,sorry fejlődik a világ,szerette mindenki a régi Nokia telefonokat,de eljárt felettük az idő.

És nem azért vesznek az emberek kevésbé kőkori technikát,mert hú de menő,meg mert anyuci fizeti,hanem mert szeretnek lépést tartani a világgal,és nem úgy végezni mint ennek az országnak az 50% akik digitális analfabéták.


És annyira ez nem is anyagi dolog,mert egy belépőszintű alaplap+APU+RAM egyátalán nem kerül 200 ezerbe,hanem 25 ezerbe,amire 10 év alatt azért össze lehet szedni a pénzt.

Gépfejlesztéskor meg nem kell a kukába vágni a házat,tápot,HDD-t,DVD-t stb.


És ez olyan elég gáz szöveg,hogy "anyuci megveszi nekik".

És?

Akkor mi van?

2013. júl. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
26%

Egyetértek.

Azért anyjuk, meg apjuk, hogy megvegyék amire szüksége van.

Ha megtehetik, és meg is teszik, neked semmi közöd ahhoz.

2013. júl. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nem az a baj, hogy megveszi nekik

Az enyém is megvette volna, ha tehette volna

De nem tehette, de nem is ez a lényeg


Hanem, hogy miét menőzik a csúcsmodern vadiúj gépével, amit megvettek neki a szülei?

Annyi ilyet látni, amikor iskolába jártam, szinte állandóan csak ezt hallottam, hogy


"Anya vesz nekem egy laptopot, kórketteset - akkoriban ez 150k+ volt)"


"Meguntam a Satiomat (Sony E. Satio telefon - akkortájt 100 körül volt az ára) , apa adott pénzt ájfónra"


Oké, legyen DE


"Milyen szarod van, miért nem veszel egy értelmes telefont / gépet / egyebet"


Komolyan, mint az ovisok, a játékokkal:

"Bibibíííííííí, nekem repülőm van neked meg csak autód bleeeeeeeeeee"


Kb ugyanez, csak 15-18 évesen.....


És nem az az igazi "gáz", hogy megveszik neki (bár én szülőként nem egy csúcskategóriást vennék neki - arra semmi szükség szerintem, tanuláshoz egy belépő szintű is elég lenne akár, vagy egy középkategóriás) ....


Szóval az már azért mégis "gáz" szerintem, hogy sokan ezzel menőznek


Írtátok, hogy "az a 10-ből 9 sem igaz" - Nos, jóllehet, hogy azért nem 9, de nem is 2-3 ilyen ember van


"40ezerből már lehet venni jót, mit akarok ilyen géppel...."


Nos, nekem ez elég, a céljaimnak, sosem akartam jobbat, néha ha tudok, fejlesztek rajta (1,7 - es Celeron volt benne először, 32-tes VGA, 128 RAM, aztán nagyon apránként lett javítgatva, és pont úgy, hogy eladtam egy régi alkatrészt, megvettem az "újat" ....)


Igen, eladhatatlan sz@r


Elhiheted, ha akarnám el tudnám adni - Vannak olyan emberek errefelé, akik örülnének egy ilyen masinának (mert párezerért meg lehet venni, és netezni tökéletesen megfelel)

2013. júl. 12. 20:58
 14/19 A kérdező kommentje:

+ érdekesség, hogy akinek Core2 Duo, vagy hasonló (már nem mai) gépük van, sőt, még az i3 tulajok többsége sem 2menőzik" , szinte csak azok, akik megtehetik, hogy tényleg a csúcskat. gépet szerezzék be, azok menőznek


a "gyengébb" géppel (2 mag, 512 mega VGA , 2-3 GB RAM - ez ma már "nem nagy szám") rendelkezőkből tényleg nem sokan mondjk, hogy szar a gépem, de azért belőlük is akad néhány (olyan 40-50%)

2013. júl. 12. 21:04
 15/19 anonim ***** válasza:

De amúgy én most nem értem ezt a hatalmas kirohanásodat, mivel én még szinte sosem tapasztaltam ilyet. Persze mindig lesznek bunkó emberek, de azok minden téren bunkók, nem csak itt.

Pedig nekem is sokáig nagyon gyenge gépem volt, de saját erőmből szereztem egy sokkal jobb gépet, de meg sem fordult a fejemben, hogy én azért basztassak más embert, hogyha neki rosszat gépe van. Inkább az a gyakori, hogy a fanok harcolnak és a másik gyártó termékeit ócsárolják, de ezt már mindenki megszokta.

2013. júl. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
19%

Az általad említett korosztályban vagyok, és egyszer nem hallottam ezt.

Sosem jöttek oda hogy nekik i7es gépük van, két gtx690el, senki.

2013. júl. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

nekem is szar gépem van .. nekem mindig azt mondta 1 haverom mé nem cseréled le .. (mert nincs pénz bazzeg ..)

1 mag

1gb ram

integrált VGA..

2013. júl. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

nekem is ugyanilyen konfigom van!

pontosan:p4ht 3ghz 2,5gb ram 500gb vinyo csakmert sok filmem zeném van

és a lényeg kemény 7mátyásért vettem bele egy AGP-s ati 2600XT-t.

oprendszernek win7 ultimatesp1

ezen az "ócskaságon"kijátszottam a bioshock 1est full grafikán 1024*768ban megy rajta az ut3 valamint a crysis magas beállitással 1024*768ban.

most eurotruck 2vel játszom csodaszép de a hellgate london,nfs undercover,dead space 1-2,és a kedvencem:amnesia the dark descent ez 1280*1024ben is mindent maximumra tolva fut!Úgyhogy nem rosszak az egymagos gépek.egyedül a gta4 nem futott normálisan


lényegében ha szeretnél rajta játszani akkor az ati a korszerübb kártyáit is kihozta agp-sben.nvidiánál a 7950gtx a határ!

2015. jan. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük kérdezö ! én megértelek ninxs pénz gépre meg az igényeidnek megfelel a mostani gép ha nemakarod szekáljanak ne mond el milyen a géped
2015. máj. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!