Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit számít a RAM mérete?...

Mennyit számít a RAM mérete? Mivel jobb 8Gb-os RAM mint egy 4Gb-os? Mennyivel befolyásolja a teljesítményt?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom összefügg a proci és a ram teljesítménye.

Pl-ként melyik teljesít jobban:

-Egy i3-as proci 8 Gb rammal, vagy

-Egy i5-ös 4 Gb rammal?



2013. júl. 13. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, mire használod...


i3ashoz sztem még simán elég a 4giga (laptopban jó, ha dedikált a vga), i5öshöz már elkélhet a 8giga. Azért a 4giga még nagy általánosságban elég, és csupán a 8gigára növeléstől nem fog megtáltosodni a géped.

2013. júl. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ:)

Igazából laptop vásárlás előtt állok, és két ilyen konfig.es gépet néztem ki. Így azon filózok, hogy az i3-as vagy i5-ös gépet vegyem meg.

2013. júl. 13. 20:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkább azt határozd meg először, hogy mennyi a plafon pénzben, és hogy mire kő az a gép!
2013. júl. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából i3-s gépet néztem ki, de lehet keretem nyílik egy i5-ös gépre is. De lehet annyira nem is lenne szükségem i5-ösre (bár láttam egy-kettőt, ami elég közeli skálán mozog árban az i3-hoz). Lehet naivan gondolom de - i5-ös procival nem lesz annyira lassú a gép pár év múlva sem? "Hosszútávra" terveznék az új géppel, bár azt mondják olyan nincs laptopnál h "hosszútávra"...............
2013. júl. 13. 21:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Az i3-as gépek ma az alap, i5öst 1-2 komolyabb játék igényli, az i7 meg kevéssé kihasznált még.

Általában i3as dedikált vgaval kb. hasonló árú, mint a i5ös integrált vgaval, de ez azért függ még más alkatrészektől is.

2013. júl. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!