Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gépet szeretnék újítani és...

Gépet szeretnék újítani és ebben szeretnék segítséget kérni milyen alaplapot vegyek ami később bővíthető de a mostani alkatrészekkel kompatibilis legyen?

Figyelt kérdés

Alaplap Foxconn 6627MA Series

Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz

Videokártya NVIDIA GeForce 8600 GT

Memória 2db 1gb DDR2 kingston

Tápegység 450w

Whinchester maxtor 80 gb


tehát az lenne a kérdésem hogy ez a jelenlegi gépem és előszőr alaplapot szeretnék bele venni ami kompatabilis az itt látható hardverekkel viszont később bövíthető legyen 3-4 magos procira videokártyát hagyni szeretném ram 3-4 helyes kellene DDR3-as 4gb nemtudom h kihagytam -e valamit de a kérdésem hogy milyen alaplapot vegyek h ezeknek megfeleljen a válaszokat előre is köszönöm.



2013. júl. 16. 22:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
LGA775 ös a msotani konfigod, szóval elég nehezen tudnál oylan lapot venni ami jövőbiztos is egyúttal.
2013. júl. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Rasta Joint ***** válasza:
Lehetetlen. Új alaplaphoz új processzor és memória is kellene. Mivel te később bővíteni szeretnéd, ezért a legújabb foglalatú alaplapok között kell nézelődnöd. Nos ezekkel nem kompatibilis a processzorod, sőt, ezeken már DDR3 memória foglalatok vannak csak, tehát RAM-ot is venned kell.
2013. júl. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Semmilyet. Hiába vennél egy újabb LGA775 foglalatú alaplapot, amit újonnan nagyon nehéz beszerezni, ahhoz is csak használtan tudsz processzort venni.
2013. júl. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szerintem nincs ilyen.

ha új lapot veszel amit később fejleszteni akarsz akkor azt már nem egy LGA 755-ös socketes lapra fogod építeni tehát a procid nem jó bele.

ha veszel akkor már olyat vegyél (vagyis veszel) ami már DDR3as, tehát a ramjaid se lesznek jók bele.

tápegység gyanús hogy régi tehát az alaplapi 4 tűs helyet 4+4 tűt kell adnia a lapnak, tehát azt se fogod rádugni a lapra ha olyan. vagy tudod és kockáztatod a feszt.

ha pci-e a videokártya azt az új lapok támogatják.

És van olyan lap amin még van IDE, mert gondolom a 80 gb maxtor nem SATA-ra való cuccos.

2013. júl. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
bocsi a kérdezőktől kihagytam ramot már vettem ddr3 4gb-set whinchesterem is és akkor milyen alaplapot és processzor ajánlatok az alaplapot leirtam milyet szeretnék a proci legaláb 3 magis és nem szeretnék tul sokat költeni de várom a válaszokat attól függetlenül és bocsi nemigazán értek hozzá
2013. júl. 16. 23:00
 6/10 A kérdező kommentje:

tehát akkor nekem most van:


Videokártya NVIDIA GeForce 8600 GT

500gb-s whinchester memória ddr3 4gb

tápegység 450w és akkor alaplap és processzor segítséget kérnék köszönöm alaplapot leirtam milyen kellene és 3 magos procitra gondoltam

2013. júl. 16. 23:08
 7/10 szabbar válasza:
fúúúúú nagyon nehéz így ezt neked megmondani én inkább nem mondok roszat ajánlom hogy meny el egy számítástechnikai boltba és ott kérj útmutatást de persze vidd el a számítógépet is
2013. júl. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Rasta Joint ***** válasza:
Mennyi pénzt költenél a gépre?
2013. júl. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nemtúl sokat nem akarok atomerőműt csak fussun rajta 1-2 játék pl.Aion menni megy ígyis csak akad azt akarom elérni h szépen fusson összeg az mindegy csak véleményt kérek
2013. júl. 18. 11:00
 10/10 Rasta Joint ***** válasza:
Azért mégis jó lenne tudni, hogy mennyit költenél rá maximum. Ha nagyon kevés pénzed van rá, akkor ajánlott használtan nézelődni. Amúgy a tápegység pontos típusa mi?
2013. júl. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!