Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógépház tisztítása?

Számítógépház tisztítása?

Figyelt kérdés

Kaptam egy autós légkompresszort (12 Volt-os).

Van bármi kockázata annak, hogy poros számítógépházamat evvel szeretném tisztítani? (Tehát ezen eszköz által, sűrített levegőjével.)


Nem képes az általa kifújt levegő pl elektrosztatikus feltöltődésre? (Ugyanis a nem megfelelően gépet ért elektromosság tönkreteheti a számítógépet.)


Javasolt radiátorhoz érintve leföldelni a kompresszort, használat előtt? Ha igen, melyik részén? A saját kezemet is?


Mire kell (még) ügyelnem?



2013. júl. 20. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
szerintem inkább vegyél egy sűrített levegőt. Egy ezresért már lehet kapni és az biztos nem süti ki a gépet.
2013. júl. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi gáz.


Sűrített levegő épp hogy árthat.

2013. júl. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja és hogy kifejtsem.


A sűrített levegő miatt pára csapódik az alaplapra,ami nem szerencsés.

A vízhűtéses tévhittel szemben ezért lett cseppálló néhány LGA1150 alaplap.

2013. júl. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha nem dönti meg 60°-nál jobban a palackot akkor nem lesz pára... el kellene olvasni azt ami a dobozokra van írva
2013. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Húh,a most jól megkeveredtem ... :S


Az van ráírva a gépre, amit kaptam, hogy air compressor DC 12 V, és magarul is: légkompresszor DC 12 V. Autókhoz való, de van itthon kb 5-10 kilós trafónk, azt mondják, arra rá lehet kötni (mert ugye autóhoz van tervezve a cucc áramfelvétele, asszem autó szivargyújtójához, vagy mihez, nem tudom, abszolut nem értek az autókhoz).


A lényeg, h a poros számítógépházat ki szeretném tisztítani, úgy, h megfelelő eszközzel ráfújatok, mert szakik egyszer ezt tanácsolták nekem, csak nem tudom, milyen eszközzel biztonságos.


!! Én azt hittem, a légkompresszor sűrített levegővel működik! Mégse??


És akkor a sűrített levegő árt, de amit kaptam, gép, az nem árt a számítógépemnek?

2013. júl. 20. 15:31
 6/8 anonim ***** válasza:

A kompresszortól semmi baja nem lesz, a vita már az illatosításmentes klotyótillatosítón (sűrített levegős palack) folyik.

Nem kell semmit leföldelni, esetleg a takarítás előtt megmarkolászhatod a radiátorcsövet.

G.

2013. júl. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
:D szerintem a többiek a sűrített levegős palackból kilépő páralecsapódásról beszélnek, amúgy nyugodtan kifújhatod az a kis kompresszor nem fog akkora huzatot csinálni úgyse...
2013. júl. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, az újabb válaaszokat.
2013. júl. 20. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!