Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegység vagy Alaplap hiba?!

Tápegység vagy Alaplap hiba?!

Figyelt kérdés

A hétvégén ( szombaton ) összeraktam a zsír új konfigomat. A Bios-ba lépve csak a memória órajelét állítottam át mivel 1333 Mhz-en kezelte az 1600Mhz-es memóriát. Ezután mentés és újraindítás. Újraindítást követően a proci hűtő ventilátora elég gyenge fordulatot produkált + a monitoron semmi kép nem jelent meg. Tanácsot kértem szakitól, aki azt mondta, hogy mivel a Biosban való állítás után jelentkezett a probléma, vegyem ki a Bios elemét, majd pár perc múlva tegyem vissza azt. Ennek eleget téve megcsináltam az elemes procedúrát. A gépet áram alá helyezés után bekapcsoltam, de a monitoron akkor sem volt kép, viszont a proci hűtő venti rendesen felpörgött. Ezután kikapcsoltam, áramtalanítás és a tápegység kábeleit kiszedtem az alaplapból, majd vissza dugtam, utána áramot adtam rá és bekapcsoltam, de ilyenkor már a proci hűtő ventilátora megint csak gyenge fordulatot produkált és a monitoron továbbra sem volt kép. Akárhányszor bekapcsoltam a probléma megmaradt. Szerintetek Tápegység vagy Alaplap hiba történt? Esetleg mind a kettő?



A Konfiguráció a következő:


- Asrock FM2A85X EXTREME 4-M alaplap

- AMD A6 5400K Processzor + gyári hűtő

- 1 darab Kingston Hyper X 4GB 1600Mhz-es memória

- Corsair CX 430 tápegység

- LG DVD író/meghajtó

- Western Digital 250GB Sata 3 HDD



2013. júl. 22. 23:44
 1/8 anonim ***** válasza:
A BIOS pár percnyi áramtalanítástól nem biztos, hogy elveszíti a tartalmát. Inkább keresd meg a CMOS RESET felirató jumpert(3 tűs), és rakd a másik állásba kb fél percre, majd dugd vissza, és kapcsold be a gépet.
2013. júl. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek előzővel. Ráadásul ennyiből inkább a RAM-jaidra gyanakodnék.
2013. júl. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Miért gyanakszik a Ram-ra?
2013. júl. 23. 00:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Mivel azt állítgattad, mielőtt elromlott. Az előírt feszültséget adtad a memóriának?
2013. júl. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 levis56 ***** válasza:
A hűtő fordulat ne zavarjon az majd követi a hőmérséklet változást,de nem szóltál a monitorról biztos hogy jó?Jól van bekötve?A memót tedd át másik slotba a táp 4 pin be van dugva?Próbálkozz mindennel.
2013. júl. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 levis56 ***** válasza:
HDD jól van kötve sata csati rajta?
2013. júl. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Megcsináltam a CMOS RESET-et, azután áramot kapott, majd bekapcs. és láss csodát a helyzet változatlan, a probléma továbbra is fenn áll. A memórián nem állítottam feszültséget, csak az órajelhez nyúltam mert 1333-an kezelte az 1600-as memóriát. A proci ventije eléggé zavar, mert eszméletlenül gyatra a fordulatszám a monitor tuti hogy jó, mert ugyan azt használom most is egy másik gépnél. Nem 4 pines hanem 8 pines megy a gépbe, de minden ugyan úgy be van dugva, amikor még működött. A memóriát átraktam másik Slotba, de a helyzet változatlan. A HDD-hez nem nyúltam az tuti, hogy jól van bekötve mert amikor még működött a gép simán látta a Bios és azóta ahhoz nem nyúltam.


A lényeg, hogy minden leírt ötletet kipróbálva a helyzet változatlan és a problémák továbbra is fenn állnak.

2013. júl. 23. 09:20
 8/8 levis56 ***** válasza:
Másra már nem tudok gondolni mint hogy a proci vagy GPU hiba.
2013. júl. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!