Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » FX 6300-as procinak van turbo...

FX 6300-as procinak van turbo módja. Ezt hol tudom aktiválni, kell valamit buherálni, és kell-e esetleg hozzá a gyári hűtőnél jobb hűtő?

Figyelt kérdés

2013. aug. 5. 15:53
 1/4 TigerDemoN ***** válasza:
Ez engem is érdekelne :D
2013. aug. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A turbo elvileg auomatikusan működik (ha a BIOS-ban nincs letiltva) és a chip a TDP keretén belül (jelen esetben 95W) gazdálkodik az órajellel (pontosabban a szorzót állítgatja). Ha például csak egy magot terhelő alkalmazást futtatsz, akkor a chip automatikusan felugorhat 4,1Ghz-re, közepes tehelés esetén "csak" 3,8GHz-ig tolja fel az órajelet, míg magas terhelésen a gyári 3,5GHz lesz a maximum.

Én pár hétig használtam alapon az FX-6300 procimat és viszonylag sűrűn láttam akár 3,8GHz-ig felugrani az órajelet a 4,1GHz viszont csak ritkán aktiválódott. Én végül kikapcsoltam a turbo módot és felnyomtam a szorzót 20-ra, így energiatakarékos módban rendesen 1,4GHz az órajel csökkentett feszültséggel. Terheléskor (akár 1 mag, akár 6) felugrik 4GHz-re és ezt tudja az alap feszültség mellett is, így nem ugrik meg számottevően a fogyasztás és a hőtermelés sem. Gyári hűtővel viszont nem próbáltam, nekem alapból volt egy komolyabb Hyper 212+ hűtőm. Ettől függetlenül gyári hűtővel is mennie kell a Turbo módnak, hiszen a CPU nem engedi a fogyasztását túllépni a meghatározott korláton, tuningot viszont nem javasolnék...nyáron meg pláne nem...

2013. aug. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi!

érdekes, cpu-z-vel megnéztem és folyamatosan ugrál 1400-3800-4100 között pedig nem fut semmi program.

2013. aug. 5. 16:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Biztos a háttérben mennek kisebb folyamatok, azokra reagál. Nálam is volt, hogy ugrándozott, de nem állandóan...ha hosszabb ideig nem csináltam semmi különöset, akkor szépen megnyugodott 1400-on. :)
2013. aug. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!