Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Robotkar építésén gondolkodom,...

Domcsid kérdése:

Robotkar építésén gondolkodom, de hogy álljak neki?

Figyelt kérdés
Sziasztok , sajna elektronikai ismereteim nem túl tágak , valószínűleg mert most leszek 3.gimnazista(előre leszegezem , hogy gyorsan tanulok , és nem félek utánanézni dolgoknak sem ). Programozásból java és c++ nyelveket ismerem . Nézegettem már ezeket az Arduino lapokat , kezdés képen , de nem tudom , melyik a nekem való. Egy robotkar építésén gondolkodom , és ehhez szeretném felhasználni. Valami összetettebbet gondoltam kamera , 2-3 szervomotorral . Nézegettem , hogy a lapokat a nem objektum orientált C nyelv támogatja . A kérdésem az lenne , hogy esetleg egy c++ összetettebb programból is tudom -e kezelni , esetleg megoldható -e , hogy a perifériák kezelése program futással egyidejűleg hajtódjon végre , válaszolva az esetleges külső jelekre (gondolok a kamerára)-ellentétbe az előre programozott chipekkel .

2013. aug. 6. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
te is sokat nézted a vasembert!
2013. aug. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ha nem lenne látható a nick neved, akkor biztosra venném hogy az egyik osztálytársam vagy. :D

Visszatérve a kérdésre. Én célravezetőbbnek találnám azt, hogy ha először valami egyszerűbbel próbálkoznál. Igen, én is utálom ha ilyesmit mondanak nekem, de hidd el jobban megéri. Ha elsőre túl nagy fába vágsz, akkor nem lesz túl sok sikerélményed.

Azt szokták mondogatni, hogy először primitív áramkörökkel kezdj el foglalkozni, de ez nem hangzik valami jól, igaz? Esetleg egy erősítő, vagy valami hasonló ami szóba jöhetne, de én kezdésnek ezt ajánlanám:

[link]

[link]

[link]


Itt elég sokat meg lehet tanulni a témával kapcsolatban, és annyira még nem is égbekiáltóan bonyolult.


Ha mindenáron robotkart szeretnél építeni, akkor sok sikert hozzá, de én abban egyelőre sajnos nem tudok segítséget nyújtani.


Remélem segítettem. :)

2013. aug. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen , köszi a válaszodat , közben , mivel a kiírás után nem sok válaszadó jelentkezett , kiírtam prog.hu -ra is , ha valakinek segítek : [link]
2013. aug. 9. 14:03
 4/5 A kérdező kommentje:
De elsőként valami hasonló építésébe kezdek majd bele , miután megrendelem a hozzá szükséges Arduino panelt :P
2013. aug. 9. 14:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Vegyél fel Skype-ra, tudok segíteni: g890707
2015. jan. 15. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!