Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új RAM = nem lehet HIBERNÁLNI....

Új RAM = nem lehet HIBERNÁLNI. MIÉRT?

Figyelt kérdés
3 napja kaptam egy ismerősömtől 2db új, bontatlan 8GB-os DDR3 HyperX blu ramot, gyorsan beszereltem a gépembe, minden tökéletesen működik, nagyon örülök, aztán mikor hibernálnám le a gépet (főkapcsolóval, ugye régen hibernálásra volt beállítva), átmegy készenlétbe. mondom jól van, majd hibernál mikor úgy gondolja, de reggelig úgy maradt. akkor már kezdett gyanús lenni a dolog, felkeltettem a gépet, és gyorsan megnéztem, mi van a hibernálással, de sehol nem találtam, mikor régebben mindenhol ott volt. azután arra gondoltam, lehet nincs neki elég szabad terület, de eszembe jutott, hogy az előző ramomnak (4GB) sem lett volna elég hely a gépen hibernálásra. mindegy, felszabadítottam helyi lemez H-n 20GB-ot, de még mindig nem volt elérhető az opció. újra indítottam a gépet, de még mindig semmi. A kérdésem nem az lenne, hogy mi a probléma, hanem az, hogy hogyan orvosoljam. ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném, amúgy viszonylag sürgős, mert nem szeretném, ha egész éjszaka zabálná az áramot a gép készenlétben.

2013. aug. 7. 01:01
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem mondani, hogy windows 7-et használok, ki tudja, XP-n még be is tudnám állítani, csak ugye túlságosan okosnak akar tűnni a windows7, ezért ha valami megakadályozza a hibernálást, akkor eltünteti az opciót, ahelyett, hogy megmondaná, miért nem lehet.
2013. aug. 7. 01:05
 2/14 P.O.C. ***** válasza:

Próbáld meg kikapcsolni, majd újraindítás után visszakapcsolni.

[link]

2013. aug. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a hyberfil.sys csak azon a meghajtón lehet, amin a Windows mappája is van (%WINDIR%). Azon van elég szabad hely? Arra is gondolj, hogy a lapozófájl is elfoglalhat helyet.
2013. aug. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Bahh, feladom, nem találtam frissebb leírást, de szerintem ez a gond:


[link]

2013. aug. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
....és ha ez nem lenne, még mindig ott van az, amit a 3. írt.
2013. aug. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez a winportal-os cikk nem vonatkozik Win7-re.
2013. aug. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Rémlett, hogy olvastam, bizonyos memória fölött már nincs hibernálás, de akkor azért nem találtam frissebb cikket, mert a Win7-nél nincs ilyen korlát.
2013. aug. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, 3. neked lesz igazad, a lapozófájl kikapcsolásával törlésével tudtam helyet felszabadítani, de az a fájl sajna a H lemezen volt, majd átpakolok oda valamit, és jó lesz remélem. Köszi még egyszer, és a többieknek is a próbálkozást, kivétel első, mert nem tanult meg olvasni.
2013. aug. 7. 18:52
 9/14 A kérdező kommentje:
nem első, második, az első én voltam xD
2013. aug. 7. 18:55
 10/14 A kérdező kommentje:
JEEEEE végre eljutottam odáig, hogy kidobjak pár szemetet, vagy áthajintsam a másik meghajtóra, ÉÉÉÉÉS elküldhetem a gépet a Déli-sarkra JEEEEE!!! már csak azt kell megvárnom, hogy valakitől kapjak egy nagyobb vinyót a gépembe, mert persze most már arra is ügyelnem kell, hogy ne menjek 16 giga alá. a 2. (vagy 3.) válaszadónak meg nagyon köszönöm a tippet még egyszer!
2013. aug. 9. 07:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!