Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ti, hogy gondoljátok?

Ti, hogy gondoljátok?

Figyelt kérdés

Kinéztem ez a konfigurációt. Megnéztem gepigenyek.hu-n és írta, hogy simán viszi a GTA IV, MAX PAYNE 3, FAR CRY 3, CRYSIS 3, WITCHTER 2+ hasonló gépigényű játékokat. Mások is írták, hogy biztos vinni fogja. NEM FULL HD-BAN FOGOK JÁTSZANI.


Processzor: [link]


Alaplap: [link]


Tápegység: [link]


Memória: [link]


Videó kártya: [link]


Szerintetek is így van ahogy én gondolom? Változtatni már nem változtatok. Ezt fogom megvenni. De szerintetek így van?



2013. aug. 9. 17:25
1 2
 1/13 BM-Striker ***** válasza:

A táp nem jó, a memóriát nem tudod majd bővíteni, de alapvetően arányos "budget-gamer" kofig a saját árkategóriájában.


De ha úgyse fogsz rajta valóztatni miért érdekel más eme berek esetleges negatív véleménye?

2013. aug. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Táp helyett FSP Hexa 400w
2013. aug. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy lesznek normálisak mint ti ketten és nem lesz olyan negatív hogy szar meg ilyesmi :)
2013. aug. 9. 17:51
 4/13 BM-Striker ***** válasza:

Mivel nem szar, csak tápegység választás szernecsétlen, ennek az áráért jobb tápegyslgek is vannak, pl. ez:

[link]


2 memóriaslotos lapba meg jobb választás 1*4gb memória, hogy később lehessen bővíteni.



Abba, hogy miérta75 helyett a55-ös lap és 750k helyett 740 a cpu nem fogok belekötni, mivel nyilvánvalóan anyagi megfontolás miatt lett ez, hogy kijöjjön a keretből a 7770.



Crysis 3-at csak medium beállításokon vinné simán a 7770.


[link]

2013. aug. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Annyival egészíteném ki az előttem hozzá szólót, hogy hd7790-es kártya újabb, és 1-2ezerrel drágább, illetve az nVidiás videokártyák játékra jobbak (bár megfelelő alaplap mellett, ami támogat 2 kártyát, később tudnád bővíteni a géped +1 vga-val, és rammal, így nem kéne új gépet venni).
2013. aug. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem is akarok új gépet venni. Én arra gondoltam, hogy majd mikor később lesz pénzem megint akkor fogok venni bele ramot + videó kártyát és a régiek helyett veszek újat. 8 GB-os ramot és 1 jobb vidi karit. De ez majd csak később lesz. A tápot még megnézzük. Mert tesóm barátja választotta és hát ő eléggé ért ezekhez. Szóval majd megmondom neki, hogy azt mondják erről a tápról sokan, hogy nem jó. És majd mond valami mást.
2013. aug. 9. 18:44
 7/13 A kérdező kommentje:
Meg tudom én azt, hogy jobb a 7790-es vidi kari de most arra nincs elég pénzem. 33 ezer Ft. Most ezzel beérem. Míg ezeket a játékokat végig viszem addig összegyűlik annyi pénz és akkor veszek jobb vidi karit. Bár nem értem miért vegyek 8 Gb-os ramot. Attól, hogy gyorsabban fogja beolvasni a dolgokat attól nekem miért lesz jobb? Vagy nem értem. A vidi karit azt még értem, hogy miért jobb a 7790 de mivel most ennyi a pénzem rá ezt veszem. De magyarázzátok már el légyszíves, hogy mitől jobb 8 GB ram 4-nél.
2013. aug. 9. 18:49
 8/13 BM-Striker ***** válasza:

Met pl witcher 2-nek kevés 4 gb ram, ha más memóriaigényes program is fut mellette, pl böngésző.


Az a Seasonic táp messze jobb, mint akármilyen hasonló árkategóriájú darab.

2013. aug. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hanyadikos vagy? Nálunk 7.-be kezdődött az informatikai oktatás. Az első órán tisztázták nálunk, melyik hardver micsoda, húgomnak ez 5.-es korába volt.


A RAM aktív memória, azt raktározza, amit éppen használ a gép. 2 fő tulajdonsága van:

1. méret: ezt manapság GB-ben adják meg

2. gyorsaság: MHz

1600MHz játékhoz tökéletes, egy 2 gigás, és egy 16 gigás ram is lehet 1600MHz-es.

A méret viszont nem mindegy a mai 3D-s játékoknál.

64 bites Windows7/8 megeszik 1,5-2 giga ramot a 4-ből. Egy jobb játék nagyméretű pályákkal pedig elég sok ramot eszik.


Na most. A procid 2-3 év múlva kevés lesz az újabb játékokhoz közepes felbontáson is. A Ram, ha 1 slotost veszel, akkor tudod bővíteni. A videokártyád viszont 1-2 éven belül minimum felbontásba viszi majd csak az újabb játékokat.

Ha olyan alaplapot vennél, ami támogat 2 kártyát, azzal sokat tudnál spórolni később.

Ha ezt a konfigot választod, szinte biztos, hogy 2-3 éven belül teljesen új gépet kell venned, mert:

1. kell új CPU-> emiatt kell új alaplap

2. kell még RAM (de ha 2 slotos kártyát veszel, nem lesz hely neki)

3. kell új VGA (a régit pedig nem tudod hasznosítani).


EGYÉBKÉNT FELHÍVNÁM A FIGYELMED, HOGY FONTOS, MILYEN GÉP HÁZAT VESZEL, MILYEN MEREVLEMEZT (esetleg SSD-t),és javasolt DVD írót is venni! EZEKRŐL NEM ADTÁL MEG SEMMILYEN ADATOT!

2013. aug. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azért nem adtam adatot róluk mert azokat nem fogjuk kicserélni. Aztán pedig most lettem 8.-os. Nálunk még nem tanítottak ilyeneket. Magamtól kellet rájönnöm pár dologra. De nem volt nagyon nehéz :):
2013. aug. 9. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!