Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alkatrészenként, vagy egyben...

Isaac42 kérdése:

Alkatrészenként, vagy egyben érné meg jobban összerakni egy ilyen gépet szerintetek?

Figyelt kérdés

Leginkább számítógépes játékokhoz kellene, már egy jó ideje.

Hogy mennyire legyen erős...ott viszonyítási alapnak leginkább pár játékot tudok mondani:

Mirror's Edge:

[link]

Fallout 3:

[link]

The Elder Scrolls V - Skyrim:

[link]

Dead Space:

[link]

Mass Effect 3:

[link]

Meg még: Portal 2 , Singularity, Lost Planet.


Jelenlegi gépem:

RAM: 512mb ddr sdram VGA: Geforce FX 5200 CPU: AMD Athlon 1800+ 1.5Ghz XP 1 mag

Körülbelül 10 éves lehet.

Eddig nem nagyon volt pénz egy teljes gépre, ezért kezdtem el gondolkodni, hogy lassan, alkatrészenként rakom össze, az én gépemből is van pár dolog ami illene bele pl: Táp, HDD, DVD olvasó...

Szeretném minél költséghatékonyabban megoldani, teljesen új gépen nem is gondolkozom...gimis fejjel nem is nagyon tudnám rá összeszedni diákmunkából meg egyebekből (ha egyáltalán az lenne).

Ezért kérlek adjatok ez ügyben tanácsot, alkatrészek, használtgépek, mire jó odafigyelni, melyik megoldással lenne a legjobb...stb

A válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm!



2013. aug. 11. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp össze kell rakni egy gépet, az előre összerakottak sz*rok.

Táp típusa? HDD típusa? Keret?

2013. aug. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyi pénzt tudnék összeszedni összesen, vagyis mennyibe kerülne, most még gyűjtök, de kb. 30.000 körül.
2013. aug. 11. 16:34
 3/5 A kérdező kommentje:

A táp egy ASUS 420v-os.

A HDD meg egy Maxtor kb. 70Gb-s belső winchester IDE csatlakozással, de szereznék hozzá SATA/IDE átalakítót, ha kell.

2013. aug. 11. 16:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem amit veszel azt inkább használtan vedd.
2013. aug. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Használtan is tervezem. Újonnan legalább egy 30-35k kéne hozzá.

Így átszámoltam szerintem 25k-ból is meglesz, van pár alkatrész amit lehet olcsóbban talán meg tudnák szerezni, de még semmi sem biztos.

2013. aug. 14. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!