Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » LiveKernelEvent probléma...

LiveKernelEvent probléma laptopon - videodriver? (hosszan lent! )

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje lapul a Műveletközpontban a LiveKernelEvent problémaesemény, további adatok a következők:

BCCode: 117

BCP1: 85568008

BCP2: 93C49F90

BCP3: 00000000

BCP4: 00000000

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 768_1


Amit még fontos tudni, hogy a laptopom jövőre lesz 4 éves, és egyre többször melegszik túl, amikor szó nélkül ki is kapcsol. Plusz (nem tudom, hogy ez is a hibának köszönhető-e), szinte minden nap estefelé kb ugyanabban megy el a net (modem és router is van), a szolgáltató pedig egyértelműen azt javasolta, hogy iktassam ki az egyiket, így megoldható a probléma, de a laptop attól még ugyanolyan problémás, és vele együtt a net is, mert ilyen esetben egy-másfél órát kell szenvedni vele, hogy újra rendesen működjön.


Gondolom, egy szimpla reinstall nem sokat segítene a problémán, főleg nem a videókártyán, amit nem szeretnék cserélni, akkor inkább új laptopot veszek. Ti mit javasoltok?



#laptop #livekernel
2013. aug. 15. 10:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát tényleges reinstall nélkül, nem mondanám biztosra, hogy nem segítene. Mindig ugyan abban az időpontban megy el a net? az izgi, de egyébként nincs beállítva a routeren véletlenül, hogy akkor szakítsa meg a netet? csak mert vmelyiken belehet. Igen valszeg a vidikarival lesz a gond, én megkísérelnék egy újrarakást, aztán ha semmi jó, akkor választanám a drasztikusabb módszert :D
2013. aug. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, általában ugyanabban az időpontban megy el, azért gondolom, hogy ez függ a laptop használattól, mert pl tegnap pont a kritikus órákban direkt nem használtam, csak 1-2 órával később volt bekapcsolva a laptop, és ugyanúgy két másodpercig volt net, aztán elment. Köszi a segítséget :)
2013. aug. 15. 10:31
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezt a megszakítós dolgot hol tudom megnézni a routeren?
2013. aug. 15. 10:38
 4/11 anonim ***** válasza:
A routertől függ, az alján kéne lennie egy IP-címnek meg felhasználónévnek és jelszónak, Ip-t beírod a bömgészőbe majd kéri a nevet/jelszót és bent vagy a beállításokban, és ott nézz körül. Milyen routered van?
2013. aug. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
TP-LINK Wireless Lite N Router, most nézegetem a beálltásokat, jó hogy mondtad :)
2013. aug. 15. 17:28
 6/11 A kérdező kommentje:
Van valami amit át kellene állítanom?
2013. aug. 15. 17:29
 7/11 anonim ***** válasza:
Keress olyat, hogy Network, azon belül pedig WAN, a megjelenő lapon pedig automatikus csatlakozás legyen beállítva (Connect Automatically), nekem is tp link van, néha elmegy anetem olyankor vagy ki-be kell kapcsolni a routert, vagy a felhasználónevet és jelszót újra beírni a WAN részre és utána jó lesz. Ez a vidikaris problem pedig hát nemtom, milyen kártyád van? Próbáljunk meg 1 másik drivert, ha nem akk téll reinstall.
2013. aug. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
mobile intel(r) 4 series express chipset family a videókártya, gondolod, hogy használna ha másat keresnék helyette? amúgy vicces, hogy ma este (még) nem ment el a net, pedig ilyenkor szokott : DD
2013. aug. 15. 22:18
 9/11 A kérdező kommentje:
automatikus csatlakozás nincs a wan fül alatt. dynamic ipre van alapból beállítva, a többi dolog meg már másra vonatkozik
2013. aug. 15. 22:20
 10/11 anonim ***** válasza:
ömmm.ne..ne keressünk hozzá másikat xĐ én kitartok a végső elkeseredett reinstall mellett xd 1 próbát megér, aztán ha semmi változás akkor áldásom reája
2013. aug. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!