Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet olyat csinálni hogy az...

Dromedarbalu kérdése:

Lehet olyat csinálni hogy az alaplapra az van írva hogy csak 533 MHz ig engedi a ramok óra jelét és mégis gyorsabban fusson?

Figyelt kérdés
Ddr 2

2013. aug. 23. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet, túl lehet húzni, de nem ajánlatos (pláne, ha nem értesz hozzá) mivel könnyen elfüstölheted vele az alaplapodat, ha csak úgy nekiállsz barkácsolni.
2013. aug. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez memória vezérlő függő is, jó lenne tudni, hogy milyen lapról van szó. Általában az alapórajel emelés kihat a memóriára is, de ez tuningnak számít.

Egyébként előre borítékolom, hogy a magasabb órajelű memóriát gyakorlatban észre sem veszed, ergo ha vinné is rendesen az adott lap a 800Mhz-es modulokat, akkor sem vennél észre értékelhető gyorsulást! Erről szoktak is lenni tesztek, de saját tapasztalatból is mondom...például a Phenom II X4 procim először DDR2-800-as memókkal használtam AM2+ alaplapban, majd később cseréltem a deszkát AM3+-ra és a memóriák DDR3-1333 módban mentek mellette....semmivel nem lett gyorsabb a cucc. Később FX-6300 procira váltottam, amihez alapból 1333MHz-en mentek a RAM-ok, de felnyomtam 1600-ra, mert gyárilag ezt tudják a modulok...ahogyan azt vártam is, a gyorsulás gyakorlati haszna a nullához konvergál (nem is vártam többet). Szóval felesleges erőlködni...legyen meg a szükséges kapacitás a platformhoz illő memória típusból és csókolom.

2013. aug. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"például a Phenom II X4 procim először DDR2-800-as memókkal használtam AM2+ alaplapban, majd később cseréltem a deszkát AM3+-ra és a memóriák DDR3-1333 módban mentek mellette"

Természetesen a memóriás is újak voltak csak 1600-as modulokat vettem az új deszkához, de a Phenom II memória vezérlője gyárilag csak 1333MHz-t támogat, nem is próbáltam feljebb tornázni (felesleges is lett volna).

2013. aug. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem az én gépem! Én értek hozzá


De vegy baj 2 gb kingmax 800 MHz van benne én a ddr2 533 módban 266 mhzt tudnak

Én nincs feljebb egy asrock conroe945pl-glan lapról van szó

2013. aug. 23. 19:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem egy mai deszka az biztos, a s775 procik közül is csak a régieket fogadja (max C2D E4600). Memoria terén ezt írják:

"Supports Dual Channel DDR2 533 x 2 DIMM slots"

"Supports DDR2 533 non-ECC, un-buffered memory"

De biztos vagyok benne, hogy ha sikerülne valahogy 800-ra kapcsolni, akkor sem lenne gyorsabb a gép!

2013. aug. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én biztosítok nekik egy új lapot g41 m ddr 3


De a sebesség érezhető

2013. aug. 23. 20:59
 7/9 anonim ***** válasza:
perze-persze
2013. aug. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]

Itt a linken is látszik, hogy DDR2-667/FSB 1333 és DDR2-800/FSB 1600 között egyedül szintetikus benchmarkokban van némi értékelhető különbség, bár olyan esetekben, mint Cinebech renderelés vagy 3DMark a különbség szinte semmi. Alul a valós alkalmazások (real use) eredmények átlagosan 1% körüli gyorsulást hoznak (a szintetikus benchmarkok is csak 8%-t képesek felmutatni). Erre több tesztoldalon is volt már példa az évek alatt...utoljára hasonlód a Bulldozernél láttam, ahol a DDR3-1333 és DDR3-1866 mérések között szintén átlag 1-2% volt a difi! A RAM sebessége inkább integrált videovezérlőkön érződik meg igazán a gyakorlatban, a CPU-n nem nagyon. Az érezhető sebesség növekedés inkább amolyan placebo hatás lehet. :D

Itt a Prohardveres DDR2 vs DDR3 teszt:

[link]

Ezt a sort is kiemelném:

"Akik arra vártak, hogy a DDR3 beköszöntével a rendszer teljesítménye egy új dimenzióba emelkedik, azoknak sajnos most csalódniuk kellett, ugyanis mint láthattuk, a DDR3 nem hogy azonos, de még 25%-kal magasabb órajelen is csak éppen olyan gyors, mint a DDR2. Köszönhető ez az új memóriaszabvány felépítésének, és az ebből következő magasabb elérési időnek. A probléma ugyanis az, hogy hiába nőtt ismét az elérhető maximális memóriasávszélesség, egyelőre nincs olyan processzor, ami ezt ki tudná használni, így pedig nincs, ami ellensúlyozná a magasabb elérési időt."

És itt a tesztben valószínűleg jóval erősebb procival teszteltek, mint a kérdéses gépben lévő, mivel az alaplap által max támogatott is gyengébb az E6750-nél!

Itt van pár saját mérés is (1333 vs 1600) néhány teszttel:

[link]

Szóval memória órajelre nagyon rágyúrni nem sokat ér!

2013. aug. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kész


Asrock g41m-vs3

Core 2 duo e7400

4 gb ddr3 1333 dual Channel 1066 mhzn megy

Radeon 4650


Érezhető sebbeség növelés nem csak a ram miatt

2013. aug. 24. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!