Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplapba integrált vga...

Alaplapba integrált vga ténylegesen egy működő dolog, vagy ez csak kiegészítés az újabb procikban (1155,1156) található integrált gpu-hoz?

Figyelt kérdés

Ha veszek egy deszkát amiben integrált minden van, akkor csak vinyó meg ram kell és már mehet is? Vagy ez az integrált vga dolog hivatott kisegíteni pl az i3-ban lévő gpu-t?

Megkérdeztem a helyi számtek boltban de megnyugtató választ nem tudott adni, valami olyasmit magyarázott hogy az csak a proci gpu-jának ad extra ram-ot, hogy ne a külső fizikai ram-ból csípjen le. Ez így van valahogy?



2013. aug. 29. 00:35
 1/3 anonim ***** válasza:
A GPU/IGP magaban a prociban van, az alaplapon a kimenetek talalhatoak. Egyebkent igen, proci+alaplap+ram+vinyo+haz/tap es mehet a moka. Es a ram-bol fog 'lecsipni' maganak memoriat a GPU/IGP.
2013. aug. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jah igen IGP, egyébként létezik olyan hogy az alaplapon van egy kis rásegítés az IGP-re (ram), vagy ezt csak én értettem félre? Legalább is nem mindegyik deszkában, de nekem rémlik (még amikor pár éve vettem egyet, és ugyan így nézelődtem) hogy bizonyos extrásabb Asusoknál mintha lett volna egy kis +Ram az IGP-nek, vagy ezt laptopban láttam, vagy nincs is ilyen?


Azt honnan tudom hogy az most "dedikált" integrált vga, vagy csak ilyen kimenet az IGP-nek?

Olyan alaplapban gondolkodok amiben alapból vga,cpu,hangkártya aztán majd később veszem hozzá sorban a külső dolgokat.

2013. aug. 29. 07:55
 3/3 hypno ***** válasza:

A VGA lehet

1. diszkrét - Amikor külön bővítőkártya formjában rakod az alaplapba

2. Integrált

Ezen belül

2.1 - Alaplapra integrált - Ez a régi módszer. Teljesen normális processzorral társítva külön bővítőkártya nélkül működik. Nagyon sok irodai gépben alkalmazták mert költséghatékony. Másra nem is igen alkalmas, bár az NVidia Nforce lapkái egészen jó teljesítményűek voltak.


2.2 processzorba integrált. - Ez az új módszer. Itt a processzor van úgy kialakítva, hogy tartalmazza a grafikai magot is. Előnye az előző vrzióhoz képest, hogy processzorcserével az integrált grafika is jobb lehet.


Bár teljesítményben meg sem közelítik a diszkrét megoldásokat, az alkalmazások legnagyobb részéhez bőven elegendőek, így kétségkívül ebbe az irányba fejlődik a dolog.

Pláne, hogy a játékosoknak szánt megoldásokból valójában nem lehet megélni.

2013. aug. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!