Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Acer 5535 laptopom miért csak...

Acer 5535 laptopom miért csak a "túlmelegítéses eljárás" után kapcsolja be a winchestert? (beépített HDD) Mert különben nem bootol be.

Figyelt kérdés

Bekapcsolni be lehet, ég a bekapcs. zöld LED, megy a ventillátor is, de a HDD LED-je nem jelez, és a képernyő se kapcsol be.


Acer Aspire 5535 laptopom van, 250 Gb HDD, 4 éves már, akkumlátora már nincsen, mindig a hálózati áramforrásról megy. A LAN internet kábel port se jó már rajta, mert 2 éve kiment, (azóta mindig világít) DE a WiFi kártya jó még rajta! Egyébként nagyon jó kis erőgép (AMD Dual core 2 GHz proci, és 4 GB RAM) prímán használtam eddig, plusz monitorral kiegészítve.

A HIBA TÖRTÉNETE:


1.) 4 napja volt: este dolgoztam rajta, elaludtam, először alvó áll. kapcs. majd lehibernálta magát. Másnap kapcsolnám be: SEMMI. Angol nyelvű fórumon olvastam: Kapcsoljam be, Bugyoláljam be egy melegítő felsőbe, hagyjam úgy túlmelegedni, magától ki is kapcsolt. utána kivettem félretettem 4-5 órára, majd bekapcsoltam és VOILA, Működött!!!

Aztán este 8 kor szépen kikapcsoltam. Másnap működött, mintha teljesen megjavult volna. De nem, mert


2.) ma reggel MEGINT NEM AKART BEBOOTOLNI a HDD ről! Újra bekapcs, bebugyoláltam a melegítő felsőbe, túlmelegedett (szegény) majd magát kikapcsolta. Kivettem, félretettem 1 órára, és VOILá, MEGINT MŰKÖDIK! DE meddig?


És miért csak ilyen drasztikus túlhevítés után kapcsol be a HDD és utána a képernyő???


Hozzáértő hozzászólók segítségét előre is köszönöm!!!


u.i: lehet hogy csak egy relé hibásodott meg, vagy az egész alaplapot ki kellene cserélni?

nincs most pénzem arra, h új laptopot vegyek.



2013. aug. 30. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt meg kell csináltatni, és nem vuduzni vele...

Bevizsgáltatod vhol, és megmondják mennyibe kerül.


Itt ingyen is bevizsgálják, ill. árajánlatot mondanak:

[link]

2013. aug. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Jelenleg Németo. vagyok, ezt elfelejtettem hozzáfűzni. Itt nagyon drága a laptopot még bevizsgáltatni is (100 EUR körül kezdődik) ezért gondoltam itt megkérdezni.
2013. aug. 30. 14:45
 3/3 A kérdező kommentje:
Bevittem Pesten egy Laptop szervízbe, és chipset cserét csináltak rajta, valamit vmi északi híd at említett... a lényeg: 1 hét alatt csinálták meg 40.000 Forintért. nagyon drága volt, de nagyon fontos is volt a projekt miatt, amit már a német cég rendezett, így úgy ahogy, de még megtérült a dolog. Minden esetre tanulság: Cloud ba feltölteni mindent ami fontos, és tartalék laptopot is kell tartani.
2013. szept. 27. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!