Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MIért van kihalóban a számítás...

MIért van kihalóban a számítástechnikában a dvd lemez?

Figyelt kérdés
Pl a win8asban sincs már dvd meghajtó funkció.
2013. aug. 31. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert hamar romlik a minősége, éveken belül olvashatatlan lesz, lassú, a flash tárolóknak sokkal nagyobb a jövője, jó is hogy végzünk a lemezekkel.
2013. aug. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Win8 simán kezel mindenféle DVD meghajtót, DVD-t írni és olvasni is tud. Nem tudom, miről beszélsz.


Egyébként maga a lemez azért van kihalóban, mert az usb meghajtók már nagyobbak és könnyebben kezelhetőek, és nagyon is megfizethetőek. Emellett írhatók és olvashatók gond nélkül, mint anno a floppy lemezek.


Azért is vannak kihalóban, mert manapság filmet se sokan vesznek DVD-n, inkább lekalózkodják.

2013. aug. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor minden merevlemezeken , pendrive-okon, memoriakártyákon lesz?
2013. aug. 31. 20:09
 4/7 A kérdező kommentje:

2es, az én 8asomban a feltelepítés után ha ujraindítom, eltűnik a dvd íróm a sajátgépből...

Meg se tudom nyitni a bele rakott lemezeket, se írni, semmit.

2013. aug. 31. 20:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Sokkal valószínűbb, hogy a "hivatalos" anyagok (filmek stb.) forrása az internet lesz, boltban nem kapsz pendrájvon filmet. Meg persze ott a blu-ray, ami még életképes lesz egy jó darabig, mert még messze vagyunk attól, hogy az 50 gigás flash meghajtó megfizethető legyen.


A nálad win8 alatt előforduló probléma valami egyedi eset. Nekem anno a vista alatt is volt valami hasonló, de csak akkor, ha két bizonyos LG meghajtó egyszerre volt bekötve. Valamiért összevesztek.

2013. aug. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Már most mindent betudsz legálisan szerezni az internetről, hálistennek hamarosan eltűnnek a dvd-k.
2013. aug. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5ös, nekem is LG, de csak 1 van bekötve.

Hát, amikor telepítettem a gépet, akkor rá kerestem a neten, és sokaknak volt ez a gondja, és valahogy visszamaszekoltam.

(nem emlékszem hogy , de rejtett meghajtóvá teszi a windows, és visszarejtettem)

2013. aug. 31. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!