Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit érdemes kiadni egy...

Mennyit érdemes kiadni egy videókártyáért?

Figyelt kérdés

Tekintve a gyors fejlődést szinte nincs olyan időszak hogy ne kerülne ki egy-egy műhely falai közül újabb típus, aminek ha borsos is az ára, de többet is tud

Egy komoly munkára összeállított gépben ha 120-180 ezres kártya teszi a dolgát, ott általában több hasznát is veszik, mint játéknál?

Lehet laikus vagyok, pedig én is követem a technikát, de csak a játékok miatt

Jelenleg most vehetnék kártyát mert teljes gép beszerzés lesz majd, de vagy 90-100 között fizetek érte, vagy pedig 170-ért van egy jó, de nincs szívem kiadni ennyit érte, mert nem vagyok biztos abban hogy látnék is abból a teljesítményből valamit, amiért ennyit adnék ki

A videókártya kínálat pont az a sarka a piacnak ahol nehéz választani, időtállót és jó áron

Ti mit gondoltok?


2013. szept. 1. 20:46
 1/7 soccerway ***** válasza:
szerintem írj valami konkrétumot is
2013. szept. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy gtx780-ra gondolok, amennyiért megtudnám venni, abból az árból kijön két normálisabb radeon kártya is, csak azokkal bajaim voltak mindig, jelenleg egy régebbi nvidiam van
2013. szept. 1. 20:54
 3/7 BM-Striker ***** válasza:
100%
Normális igények mellett mellet (full-hd felbontás, közel maximum beállítások), egy 7970 vagy egy gtx770 is elég mindenre.
2013. szept. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A mai korulmenyek kozott 'idotallo' kartyat keresni szinte ertelmetlen. Itt egy site, ahol megkeresheted, hogy a te penztarcadhoz melyik 'illik' (ar/ertek aranyban): [link]


Mindegy melyiket veszed meg, 1-2 ev alatt 'elavul', a legujabb jatekokkal ismet nem fogsz tudni jatszani fullHD felbontason.

2013. szept. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pontosan így van, ahogy az utolsó írja. Egy kezdő , játékra is való kártya 30.000 Ft-nál indul. Aztán innen már csak felfele van ,határ a csillagos ég.

Minden évben jön ki új kártya.

Emlékszem , még anno valamikor amikor elkezdtem játszani, a direct x 6-os verziója volt a követelmény, ma már a 12-est várjuk. És majd jön a 12.6 vagy akármi, meg a 13,14,15 stb... Végeláthatatlan és sosem lesz vége.

A kérdés az, mennyi az az összeg amit nem sajnálsz videokártyára.

Én őszinte leszek veled ,nekem max 35.000 Ft-ot ér egy videokártya, annál többet soha nem vagyok hajlandó adni érte....Pláne a mostani játékokat elnézve....Régebben évekig szórakoztattak a játékok, ma már egy hétvége alatt végigviszem és törlöm a zömét mert nem tud újat nyújtani...

2013. szept. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon adnak ki olyan kártyát, ami időtállóságra törekszik. Anno ami ilyen kártya volt és nagyon szép karriert futott be, a 4870 volt, mai napig használható bizonyos kompromisszumok mellett, de a brutális fogyasztása mellett egy 7770 egy év alatt visszahozza az árát hozzá képest. Általában használtan veszek vga-t 30-40k közötti kategóriában, vérpistikéktől, akik megvették 50ért, de nekik kevés és gyorsan szabadulnának tőle.
2013. szept. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 soccerway ***** válasza:
Szerintem is csak használtan érdemes venni, ha számít az ár/teljesítmény arány.
2013. szept. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!