Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az, hogy a 31 éves...

Miért van az, hogy a 31 éves Commorode64 számítógépemnek kutya baja, a 3 éves alaplapom meg bedöglött? Mikor fognak már alakulni ilyen indie hardverfejlesztő cégek, amik strapabíró eszközöket készítenek ilyen szándékosan elavuló sz*rok helyett?

Figyelt kérdés

2013. szept. 6. 14:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg régen és most is ugyanúgy megvolt/van a silány minőség, csak a régi cuccokból a rosszak az idők során kikoptak. Naná, hogy azok, amik máig mennek ilyen sokáig bírják, hiszen ezek már a minőségi -az idő által válogatott- darabok.

G.

2014. júl. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy a mai technikákat szándékosan csinálják gyengére, itt a számítástechnikára gondolok, nézd csak meg, mennyire forró tud lenni a gépeknek a belseje, az áramkörök, kondik. Vagy tervezési hanyagság, mert vannak tényleg tartós gépek(pl a HP-k, DELL-ek) vagy mert szorítja őket az ár, és a legolcsóbból akarják kihozni, de mérnökük meg 2-es diplomás van nekik.

A szegény C64 meg annyira egyszerű szerkezet volt még anno, hogy nem volt mi elromoljon benne. Kemény 1 mhz-en ment a procija, szinte nem is melegedett, kondi volt benne vagy 2 darab.

Nekem is van, 5 darab, igaz, abból 2 nem működik. :)

Vagy beleömlött valami, vagy túláram, nem tudom. :)

2014. aug. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 9 éves Dell laptopom, tökéletesen működik. Ahogy a 11 éves Radeon 9200 videokártya is tökéletesen megy a régi gépemben.
2015. máj. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A régi Commodore - zx spectrum gépek is mentek tönkre ugyanúgy mint a mai laptopok. Pl. a spectrum illentyűzet fóliát másfél évente cserélnem kellett, vagy pl. tönkrement egy RAM ic... de ennél komolyabb bajok sosem voltak mint manapság hogy alaplapot kellett cserélni mert egyszerűen normális esetben csak úgy megsült. Sokkal olcsóbb volt a javítás is. Egy RAM csak 250ft-ba került, a fólia pedig 2000 de az bírta ha nem párás helységben volt használva a gép.) Picit több mint 10 évig nyüstöltem ezeket a kis drága jó gépeket haveri körben éjjel nappal amíg meg nem jelent az első használható mmx intel pc amire váltottam.) Tehát ha jól elgondolom valóban jobbak voltak a régebbi gépek és kisebbek is, és ez ami a PC-ben nem tetszett igazán.
2016. dec. 23. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!