Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számitógép vásárlásra készülök...

Számitógép vásárlásra készülök, számos fórumot néztem át hogy egy viszonylag jó gépet tudjak összedobni, vélemény a konfigurációról?

Figyelt kérdés

AMD Athlon II X4 750K processzor

Kingmax 4GB DDR3 1600Mhz memória 2db

Gigabyte GA-F2A85X-UP4 alaplap

Gigabyte GTX660 2GB GV-N660OC-2GD vidikártya

Toshiba 1TB 32MB SATA3 DT01ACA100 vinyó

AKYGA AK-B1-580E 580W 12CM táp

a ház még nem eldöntött

Ha esetleg tudtok a processzornál/ vidi kártyánál árban kedvezőbbet és minőségben jobbat ajánlani, azt megköszönném!



2013. szept. 8. 02:25
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
UI: számitógép alkatrészek terén a tudásom a parlag alatt van, úgyhogy legyetek megértőek :)
2013. szept. 8. 02:27
 2/22 JuhászDork ***** válasza:
mennyi lé-d van gépre?
2013. szept. 8. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 JuhászDork ***** válasza:
Ja és nagyon gáz ez a konfig.
2013. szept. 8. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 P.O.C. ***** válasza:
100%

Tényleg rákötnél egy ilyen kaliberű konfigot, egy ilyen fos tápra?! A garázsban porosodó P3 -as konfigomra se szívesen kötném rá, nem hogy erre. :O


Videokártyából inkább HD7850 -est vennék ennek az árából. Alaplapból fölösleges szerintem ennyire fullost venned. Az AMD FM2 platform a szegény ember Gamer platformja, egyszerűen nem illik hozzá. Max egy Asrock FM2A75 PRO4-M -et vennék a helyedbe, az árkülönbözetből, meg egy biztonságosabb tápegységet, ami nem k*rja szét valamelyik alaktrészedet túl korán.

2013. szept. 8. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Ez a táp max irodai gépbe való, 1 fokkal jobb, mint a codegen.

Ehhez az FM2-es procihoz tényleg indokolatlan ilyen deszkát venni, nem használod ki. A GTX 660 egy jó kártya, csak nem tud annyival többet, mint amennyivel drágább egy 7850-nél, de ez egyéni döntés, ki melyik gyártó mellett teszi le a voksát.

2013. szept. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Húha. köszönöm, az eddigi válaszokat:D

A táp, tudom kicsit szar, de próbáltam a 140-150k kereten belül maradni. A pcx.hu-n raktam össze, és most nézem , hogy a 7850 2k-val olcsóbb a gtx660nál,nem fogok jó sokáig gépet venni úgyhogy azért gondoltam "fullos" cuccokat beletenni, és mivel tényleg nulla tudásom van ezek terén, az ajánlot Asrock alaplap, rosszabb? vagy jobb az ára miatt? El hiszem hogy tudod amit mondasz, csak ha megkérhetlek, magyarázd el hogy az árkülönbözeten kivűl, miért lenne jobb az az alaplap mert tényleg szeretném ha meggyőznél, nyitott vagyok a javaslatra , szerentém elfogadni a segitséget, csak annyit kérek értesd meg velem jobban :P

2013. szept. 8. 10:50
 7/22 A kérdező kommentje:
Megnéztem a 4# kommentelő által javasolt alaplapot, jóval kedvezőbb lett a végeredmény, csak tényleg nagyon kiváncsi lennék arra, hogy az árkülönbözeten kívül miért jobb nekem :)
2013. szept. 8. 11:01
 8/22 A kérdező kommentje:

Ez a táp milyen ?

[link]

2013. szept. 8. 11:04
 9/22 A kérdező kommentje:
ha jól látom az asrock alaplapnál van integrált videokártya, ez jelent bármi hátrányt hogy ha külön kártyát szerelnék bele?
2013. szept. 8. 11:16
 10/22 P.O.C. ***** válasza:

Az a táp megint csak sz*r. Azt kellene megértened, hogy ehhez a konfighoz nem kell 600W -os táp, csak egy 450-500 W -os, csak épp minőségi legyen.

pl.: [link]


Ami az alaplapot illeti az Gigabyte GA-F2A85X-UP4 -be (amit először kinéztél) is van integrált video, illetve hogy pontos legyek annak csak a kivezetése. Mivel az APU -s platformok esetében már nem az alaplapon van az integrált videokártya, hanem a processzorba.

Mivel olyan processzort választottál, amibe nincs integrált grafika (magyarul nem APU egység) így értelem szerűen ezek a kivezetések nem használhatók, csakis külön videokártyával fog működni a géped.

2013. szept. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!