Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számitógép vásárlásra készülök...

Számitógép vásárlásra készülök, számos fórumot néztem át hogy egy viszonylag jó gépet tudjak összedobni, vélemény a konfigurációról?

Figyelt kérdés

AMD Athlon II X4 750K processzor

Kingmax 4GB DDR3 1600Mhz memória 2db

Gigabyte GA-F2A85X-UP4 alaplap

Gigabyte GTX660 2GB GV-N660OC-2GD vidikártya

Toshiba 1TB 32MB SATA3 DT01ACA100 vinyó

AKYGA AK-B1-580E 580W 12CM táp

a ház még nem eldöntött

Ha esetleg tudtok a processzornál/ vidi kártyánál árban kedvezőbbet és minőségben jobbat ajánlani, azt megköszönném!



2013. szept. 8. 02:25
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Értem, megfogadom ezt a tanácsodat is, azért választottam ilyen erős tápot mert azt hittem hogy az együttes teljesitényfelvétel számít :S (nem értek ehhez na ). Az alaplap, ez annyit jelent hogy ez a proci , alaplap páros nem jó? lesz külön videokártya
2013. szept. 8. 18:47
 12/22 P.O.C. ***** válasza:

"Az alaplap, ez annyit jelent hogy ez a proci , alaplap páros nem jó?"


Dehogy is nem jó, teljesen kompatibilisek. És az a proci képes lesz kihajtani a GTX660 illetve HD7850 -est is. Semmilyen hátrány nem fog érni, hogy CPU -t veszel bele APU helyett.


Az APU -nak csak akkor van értelme, ha csak később tervezel diszkrét (PCI-E -es) videokártyát venni, és addig is használni akarod a gépet. Vagy egyáltalán nem akarsz venni, mert megelégszel az APU -ban lévővel.

Vagy ha Dual Graphics módot akarsz építeni az APU -ban lévő VGA -val és a egy AMD PCI-E -es VGA -val. De a Dual Graphics mód amúgy se működik, ilyen erős kártyával, mint HD7850.

2013. szept. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Akkor eddig mostanra ez jött össze, a tanácsaiddal még mindig 6000 ft-al jobb ahhoz képest amit én először összekontárkodtam, és nem csak árban hanem jobb dolgok is kerültek bele :)


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. szept. 8. 19:06
 14/22 A kérdező kommentje:
annyit még el tudsz nekem mondani , hogy a te általad javasolt és az általam választott kártyák között mi a számottevő különbség?
2013. szept. 8. 19:09
 15/22 P.O.C. ***** válasza:

Mert AMD párti vagyok VGA -k terén, plusz most egyre inkább az AMD karikra optimalizálják a játékokat, mivel az AMD sok fejlesztés támogat.


Még annyi hogy ne 2 db külön 4 GB -os RAM -ot vegyél, hanem párban tesztelt KIT -et. Nem sokkal drágább, de legalább 100% hogy működni fog Dual Channel módban.

[link]

2013. szept. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A tápon soha ne spórolj, az a gép lelke, egyszer kell jó tápot venni, de akkor zsebbe kell nyúlni. Ha a 7850-et választod, akkor jó a CTG-500-as Chieftec. Ha maradsz a GTX 660-nál, akkor inkább FSP Raider vagy Coolermaster GX széria, ezeknek osztatlan 12 voltos ága van.
2013. szept. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

[link]

erre a kártyára gondolsz?

Amúgy videókártyánál a memória órajele mit takar?

a gtx660-nál 6000 MHz az AMD-nél 4800, ez számottevő különbség vagy csak higyjek neked( eddig csak jót tettél a konfiggal) ? :D

2013. szept. 8. 19:31
 18/22 anonim ***** válasza:

Teljesen más a két kártya felépítése, tesztet nézz, ne számokat.

Tessék: [link]

Ez egy régi teszt már, ettől csak mindkét kártya jobb azóta, újabb driverek miatt.

Mind fogyasztásban, mind teljesítményben a két kártya teljesen ugyanazt tudja, azt vedd, amelyikre több garancia van.

2013. szept. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Akkor a 7850-es lesz, 3 év garancia, és azért mert hiszek neked és a számoknak:D

amit belinkeltem az az a kártya amire gondoltál?

2013. szept. 8. 19:47
 20/22 P.O.C. ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólóval, én is. Ha neked az Nv a szimpatikus vedd azt. :)
2013. szept. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!