Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik RAM a legjobb? Vagy...

HammerFist kérdése:

Melyik RAM a legjobb? Vagy melyiket ajánljátok inkább?

Figyelt kérdés

Nna. DDR3 memóriák közül melyik lehet a legjobb? Melyiknek van a legjobb időzítése?

Persze nem a tuningoltakra gondolok hanem az alap márkák közül.

Sokan a kingstont istenítik én a samsungot.

Amikor ddr1-es ramokat cserélgettem régebben a gépemben a samsung volt a leggyorsabb nem a kingston meg a hynix meg az infineon meg a kingmax.

Hatalmas külömbségek voltak a memória írás és olvasás között is!

(Everest Ultimate Edition)

A ddr3-nál is a samsung ilyen fölénnyel van valyon?



2013. szept. 11. 07:25
1 2
 1/12 soccerway ***** válasza:
hatalmas különbségek nem lesznek, kb észrevehetetlen.
2013. szept. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szintetikus memória tesztekre nagyon nem alapoznék, gyakorlatban nem sokat ér. Mivel a CPU-k esetén nem a memória sávszélesség a szűk keresztmeszet, így nem számít sokat, ha egy modul magasabb órajelen jár vagy jobb a késleltetése. Ha a kettő együtt igaz, például DDR3-1333 CL11 és DDR3-1600 Cl9, akkor nyilván ez utóbbi kicsit jobban megugrik, szintetikus memória tesztekben szépen látszik az előny, de gyakorlati/hétköznapi felhasználás alatt olyan csekély gyorsulásra lehet számítani átlagosan, amit sztem észre se vesz a kedves user. APU egységek integrált GPU-ja viszont meghálálja nagyon a Dual-Chanel módot és a magas órajelet.

Véleményem szerint az azonos paraméterekkel rendelkező modulok között nincs teljesítmény különbség a márkanévtől függetlenül.

Egyébként régen dicsérték a Samsung márkájú memókat, ami nem összekeverendő a Samsung chipes modulokkal. A Kingmax/Kingdton standard memóriái ár/értékben teljesen jók, van rájuk 5 év gari és egy átlagos otthoni gépbe bővel elég egy ilyen mezei 1333/1600-as modul szvsz nem éri meg nagyon cifrázni a dolgot vagy sok pénzt kiadni egy csicsás hűtőbordával ellátott magas órajelű példányra (esetleg modern IGP mellé).

2013. szept. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Azért szeretném a legjobbat megvenni az alapokból. Annó ddr1-nél látványos javulást tapasztaltam a samsunggal a just coas játékban.

Egyébként most egy 3x3200mhz es proci mellé akarok jó memóriát választani,ezért lényeges hogy ne gagyit vegyek. :]

2013. szept. 11. 08:54
 4/12 anonim ***** válasza:

"Annó ddr1-nél látványos javulást tapasztaltam a samsunggal a just coas játékban."

Ennek érdekes magyarázata lehet...esetleg kapacitás növekedés? Ennyit nem számít a RAM milyensége. Sok teszt van a neten és a RAM milyensége néhány százalékocskát jelent csak egy gépnél.

A Kingmax/Kingston nem gagyi, régi jól bevált márkák. Biztosan nem rajtuk fog múlni a géped teljesítménye. Egy kis idézet egy Prohardveres tesztből:

"Akik arra vártak, hogy a DDR3 beköszöntével a rendszer teljesítménye egy új dimenzióba emelkedik, azoknak sajnos most csalódniuk kellett, ugyanis mint láthattuk, a DDR3 nem hogy azonos, de még 25%-kal magasabb órajelen is csak éppen olyan gyors, mint a DDR2."

Itt meg vannak teszteredmények (2 oldalon keresztül). Látszik, hogy az Everes memória benchmarkja komolyabb különbségeket mutat, míg a valós teszteknél alig vagy éppen semmi difi nincs!

[link]

Egy FX-8150-es proci teljesítménye DDR3-1333 CL7 és DDR3-1866 CL9 memóriák mellett:

[link]

Szóval még mindig azt mondom, hogy legyen meg a kellő kapacitás egy elfogadott márkájú standard memóriából és csókolom, nem kell rá nagyobb hangsúlyt fektetni. A videokártya vagy a proci, de mondjuk még a tápegység milyenségével is van már mit törődni!

2013. szept. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hm. Értem. Akkor a legolcsóbbat veszem majd 1600mhz-esbe.

És a táp milyen legyen?

Én chieftec iarena gpa 450s re gondoltam. (9.000ft)

2013. szept. 11. 10:43
 6/12 anonim ***** válasza:
Az iArena nem olyan jó táp, sőt sokan köpködik, pedig sztem nem olyan rossz, mint egy Mercury vagy Codegen, de tény, hogy alig többért kaphatsz normális CTG-t. Milyen videokártya lesz az X3 450 mellé és alsó vagy felső tápos a házad?
2013. szept. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Felső tápos vagy alsó? Ezt mire érted? O.o

Az elöbbi kérdésedre nem válaszoltam. A just cause c. játékot direk maxra raktam annó hogy szaggasson és a samsung ramokkal nem szaggatott annyira a játék mint a többivel. :]

Ezért tartom nagyra a samsungot mert láttam a külömbséget.

Nna. Egy 2 gigás ati hd 6450 lesz a amd athlon 2 x3 mellett. Olyan táp kéne ami bírni fogja a kártyát a 3 magot a ramot (4gb 1600mhz),egy dvd írót egy memkártya olvasót meg egy világító ventit. :]

És netán ha megkapja majd vmikor a ram a párját azt is.

2013. szept. 11. 15:43
 8/12 soccerway ***** válasza:
Grat a Radeon 6450-hez, fogyaszt kb 30 wattot, arra elég akármilyen 350-es táp is.
2013. szept. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Felső tápos vagy alsó? Ezt mire érted? O.o"

Hogy a számítógép házba alul vagy felül van a tápegység helye (az alsó tápos házakhoz hosszabb alaplapi és CPU tápcsatival rendelkező egységek valók).


"Az elöbbi kérdésedre nem válaszoltam. A just cause c. játékot direk maxra raktam annó hogy szaggasson és a samsung ramokkal nem szaggatott annyira a játék mint a többivel."

Ennek nem lehet az oka a márka, de ilyen kevés adatból találgatni sem lehet.


"Egy 2 gigás ati hd 6450 lesz a amd athlon 2 x3 mellett."

Ez egy alsó kategóriás kis fogyasztású kártya, ahogy fentebb is említették. A táp igénye elég gyér.


"Olyan táp kéne ami bírni fogja a kártyát a 3 magot a ramot (4gb 1600mhz),egy dvd írót egy memkártya olvasót meg egy világító ventit."

Ide valóban elég egy normális 350W-s egység. Például egy ilyen:

[link]

2013. szept. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Értem. A gép nem játékra kell leginkább ezért nem izgat a vga. Lehet nem is veszek újat. Van egy hd 4650em 1 gigás középkategóriás karim. A 2013mas tomb raider hasít vele. Ennél jobb meg fölösleges. :]

Én egy Chieftec smart 400w ctgps400a8 tápra gondoltam. (9k) Megfelel vajon?

2013. szept. 12. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!