Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kikapcsoltam a gépet és...

Kikapcsoltam a gépet és amikor újra be akartam kapcsolni, akkor nem indul. Mi lehet a hibás?

Figyelt kérdés
Illetve indul de 1 másodperc múlva le is áll és ezt ismételgeti végtelenségig ha nem áramtalanítom...

2013. szept. 11. 07:45
 1/4 zoliba' válasza:
a ventillátorok,há nem pörögnek fel,akkor a táp elment. Ha felpörögnek,de full fekete a kép,akkor videókártya,vagy lap.
2013. szept. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elsőre a tápot mondanám.

Évekkel ezelőtt volt egy gépem, azzal is hasonló gondok voltak. Időnként nem indult el.

Próbáld meg, amit én is: 220V-os kábel tápból kihúz, majd visszadug.

Tudom, marhaságnak hangzik, de akkor működött.

A baj csak az volt, hogy úgy 1-2 havonta megismétlődött a probléma,de a fenti trükk orvosolta. Egy darabig, majd a táp jobblétre szenderült.

(Most esik le, azt írod "ha nem áramtalanítom...". Mert akkor utána működik?)

2013. szept. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod azt is, hogy ilyenkor lehúzod róla a winchester tápvezetékét, és úgy indítod. Ha úgy elindul, akkor valszeg a táp nem bírja a lemez felpörgetését (bár illene neki), vagy a winchi ránt túl nagyot rajta.
2013. szept. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!


A problémát ez oldotta meg:


először is amit elfelejtettem leírni, hogy mielőtt kikapcsoltam a gépet még átállítottam, hogy ne a külön vga-t használja, hanem az


integráltat (ki akartam próbálni). Ilyenkor ugye a ram-ból szed el memóriát, mivel az integrált nem rendelkezik saját memóriával (én


1024-et állítottam be.). Ezután kikapcsoltam a gépet, a monitort átkötöttem az integrált vga kimenetére, majd újra bekapcsolás után


már az történt amit a kérdésben is leírtam.

Ezután lehúztam külön, egyesével a merevlemez, ssd, dvd-meghajtót a tápról de egyiknél sem javult meg. eztuán következett a ram, amit


kivéve elindult, csak ugye jelezte, hogy ram nélkül nem indul el a windows. visszatettem (gondoltam akkor ennek volt valami


érintkezési hibája), de akkor megint nem volt jó. megint kivettem, át tettem egy másik foglalatba és úgy sikeresen el is indult. ekkor


visszaállítottam a külön VGA-t elsődlegesre és már jó is volt, sőt az eredeti foglalatban is beindult már a gép, tehát minden jó


lett...

csak azt nem tudom mi nem tetszett a gépnek, hogy a RAM abban a foglalatban amiben eddig is volt nem tudott indulni, miután az


integrált vga-ra lett állítva...pedig a másik memória foglalatban meg működött...

2013. szept. 12. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!