Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kapcsol automatikusan...

Miért kapcsol automatikusan szét a WI-FI routerem? Én nem adtam neki szabad akaratot!

Figyelt kérdés

Egyszerűen van, hogy kikapcsolom a gépet, bekapcsolom, és feljön, az internet szolgáltatója, hogy blablabla csatlakozás. Benyomom, majd hibár ír ki, hogy wan miniport hibát észlelt, és blabla.

És a WIFI a ludas. Mert ha egyből a falból bedugom a gépbe, akkor van net. De a routeren keresztűl valahogy megakad, és nem engedi a netet.

És úgy tudom megjavítani, hogy elő veszem a CDFjét, és végig megy az a "router beállítása" menű, mikor magát beállítja.

Utána megint jó.

Mégis miért csinálja ezt? Én nem találtam olyan menüpontot, hogy "kapcsolat automatikus elrontása."

Ez egy jó router, több év garanciával, 1 hónapos, miért ilyen?

1 hónap alatt 3.x szorra kapcsolom be úgy a gépet, hogy nincs net, nem engedi a netet.

Szóval miért rontja el magától?

Miért kell mindig végig mennem azon, hogy router beállítása, és akkor megint jó 1-2 hétig?



2013. szept. 11. 09:49
 1/1 P.O.C. ***** válasza:

"....és feljön, az internet szolgáltatója, hogy blablabla csatlakozás. Benyomom, majd hibár ír ki, hogy wan miniport hibát észlelt, és blabla...."


Eleve nem a számítógéppel kéne csatlakozni ha routered van. A router feladata, hogy kiépítse a kapcsolatot (a te esetben a PPPoE -t). A számítógépről törölni kell a PPPoE -t. Mindössze csak egy működő vezetékes vagy vezeték nélküli hálókártyára van szükséged, ami DHCP -re van állítva, ami egyébként a gyári beállítása.

A CD -vel meg elég jól össze lehet kuszálni mindent, a router beállítására használd inkább a webes admin felületet. Bővebben: [link]

2013. szept. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!