Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Leontottem vizzel a számitogép...

Leontottem vizzel a számitogépem kornyéként, ezért eloigyázatosságbol amikor már kapcsolt ki a gép, kikapcsoltam a fokapcsolon, nem megvárva hogy magátol leálljon. Tovabb lent?

Figyelt kérdés
Aztán 1 napra rá visszakapcsoltam a fokapcsolot bekapcsoltam a gépet, kiirta hogy csökkentett mód, legutolso helyes konfig. Visszaállitása hogy windows normál modu inditása, akármelyikre rámegyek el kezd tolteni a windows és ujraindul 5 mp mulva, és akármit csinálok mindig ujraindul. Xp-m van, mi lehet a probléma?

2013. szept. 15. 09:20
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Az alaplap érzékeny eszközökkel van felszerelve, így ha vizet kap rövidzárlat keletkezik ami kárt tesz a csipekben. Azaz elindulni elindul, de mihelyt használná azt az alkatrészt az áramkör, hibát érzékel és újraindul.


Azaz kuka az alaplap.


Nem értem, HOGY lehet leönteni vízzel??? Én mint informatikus egyetemista már arra érzékeny vagyok, ha koszos a billentyűzet. Ha gépemet öntené le valaki, azonnal arcon mosnám, és elrángatnám 1 boltba másik alaplapért.

2013. szept. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de a gépet nem érhette víz! legalbbis az asztalon volt a viz én meg véletlen leboritottam és lecsopogott az asztalrol,de a gép nem azon az oldalon volt,szoval max alulrol lett kicsit nedves,de szerintem el sem folyt odáig! szerintem a víz nem tett kárt
2013. szept. 15. 10:04
 3/10 A kérdező kommentje:
konnektor kornyéke lett vizes azért kapcsoltam le az egészet mikozben a gépem még ment
2013. szept. 15. 10:04
 4/10 anonim ***** válasza:
1#: szerintem hagyd ott az egyetemet:D A BIOS mindent letesztel induláskor, tehát nem hiszem, hogy hardware hibád lenne. Sokkal valószínűbb, hogy az áramtalanítással a filerendszerben okoztál hibát, amit a legegyszerűbben egy újratelepítéssel meg is tudsz oldani.
2013. szept. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem nagyon értek ehhez,tehát akkor mit csináljak?:) hogy kell ujratelepiteni?
2013. szept. 15. 11:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát ha így állunk, akkor keress valakit aki ért hozzá, mert a telepítéshez telepítő cd is kell, drivereket is kell letölteni stb. Jobban jársz, ha mással csináltatod.
2013. szept. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
igen az xp érzékeny erre, nekem is volt ilyen h vagy betöltéskor vagy leállitáskor elment az áram mind2 esetben megdöglött az xp, semmi baja a gépnek hardveresen :)
2013. szept. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"BIOS mindent letesztel induláskor"


Pont hogy nem tesztel le mindent. Tudod mi a BIOS feladata? Szerintem nem...

2013. szept. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Képzeld tudom. Hidd el, ha ennyit nem tudsz a PC-ről, akkor jobb ha otthagyod az egyetemet:D

[link]

"A BIOS feladatai

Hardverek ellenőrzése (POST – Power-On Self Test)"

2013. szept. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
jó,köszi,akkor hívok valami szakit aztán megoldja olcsón remélhetoleg.
2013. szept. 15. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!