Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » TP-Link wn422g USB adapteremne...

TP-Link wn422g USB adapteremnek elvesztettem a CD-jét. És ujrarakott gépemen kellene. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Szedtem le a gépemhez(WIN7) tartozó drivert és setup.exe-t, de fogalmam sincs hova kellene raknom a driverhez tartozó file-okat.

Előre is köszi a válaszokat.



2013. szept. 15. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Innen szedd le a hardver verziódnak megfelelőt és telepítsd.

G.

2013. szept. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

leszedtem a tl-wn422g_v2_100611 nevűt, win7-re is jó.

na amit ez tartalmaz, drive file-okat win7 32bit, azokat hova rakjam? milyen mappába? mert ha csak a setup.exe-t indítom el, egy hibaüzenet után nem csinál semmit. gondoltam hátha azokat a driver file-okat kell valahova elhelyeznem, vagy elég ha kicsomagolom az egészet? előre is köszi

2013. szept. 15. 19:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"hibaüzenet"

Pontosabban?

G.

2013. szept. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

amit kiadott:

The device may not be present or could have been ejected/unplugged from the system.

Insert or reinsert now.

ezután 'telepíti' aztán kiírja hogy minden fasza, kész a telepítés, és semmi. nem tudok rácsatlakozni, és még csak nem is észleli hogy esetleg csatlakoztatva van az adapter

2013. szept. 15. 19:49
 5/8 P.O.C. ***** válasza:

Az illesztő program hozzáadása varázslóval is lehet telepíteni, ha máshogy nem megy. Dugd be az eszközt. Start --> jobbklikk a számítógépre --> Tulajdonságok

Balra felül: Eszközkezelő.


Itt megkeresed az eszközt (ismeretlen vagy egyéb eszközök kategóriában lesz). Jobbkatt rá --> Illesztőprogram frissítése.. --> alul: Illesztőprogram keresése a számítógépen

Itt kitallózod neki a Windows 7 -es driver fájlokat. A többit csinálja magától.


Amúgy általában szokott működni a telepítőprogram is. Az is lehet, hogy nem hardververziónak megfelelő drivert szedtél le. Nekem is volt régebben egy ilyen adapterem v1 hardver verzió. Ott a Vista -s drivereket kellett telepítenem Windows 7 -hez is.

2013. szept. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

megcsináltam és azt írta hogy nem talált illesztőprogramot.

a neten van kép hogy mit kell nézni a verzió megtudásához, de olyan nincs a hardveren. mert a képen a típus után írja a verziószámot, de nekem nem ír ki semmit sem. amikor véve lett, a gépemen XP volt, de most váltottam win7-re

2013. szept. 15. 19:56
 7/8 P.O.C. ***** válasza:
100%

Figyelj, mivel a v2 -es driverével nem működik így triviális, hogy akkor v1 -ed van. Itt minden ugyan úgy kell csinálni, csak éppen Vista -s driverrel. Ha 32-bites Win7 -ed van akkor 32-bites Vista driver, ha meg 64-bites Win7 -ed van akkor 64-bites Vista driver. Ennyi.


Ha nem megy, csinálj valahogy netet azon a gépen, pl vezetékkel, rakd fel a TeamViewer -t és megcsinálom én.

2013. szept. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

a vistával működött. kicsit leblokkoltam amikor x64 és x86 volt a mappában, de az x64-gyel működött.

köszönöm mégeygszer. megy a zöld pacsi mindkettőtöknek

2013. szept. 15. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!