Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy processzort: Intel...

Vettem egy processzort: Intel e 8500 alaplapom: Asus p5ld2se indításkor kiírja, hogy bios frissítés kell ahhoz, hogy teljesen ki tudjam használni a processzort. Hogyan kell Bios-t frissíteni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 20. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Legegyszerübb lekapni a bios file t a gyártó honlapjárol, rárakod floppyra vagy pendrive és arrol bootolsz, lehet win alol is, van hozzá keretprogram, de az előző egyszerübb szvsz.
2013. szept. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A pendrive a legjobb megoldás, mert a floppy lassú és sérülékeny.


[link]


Nyisd le a BIOS részt és az 1301-es BIOS-t töltsd le.

Csomagold is ki, az exe és a rom fájlok fognak kelleni.


Mármost fogsz egy pendrive-ot és csinálsz belőle egy bootolható, DOS-os pendrive-ot, rárakod a BIOS-t is és arról indítod el a gépet, majd elvégzed a műveletet.


VIGYÁZZ! Ha megszakad a folyamat, pl áramszünet miatt, kuka az alaplapod!


A DOS-os pendrive készítése lesz a legnehezebb az egészben, de ehhez találtam segítséget, magyarul:

[link]


Nem bátortalan kezdőknek való feladat és kockázattal jár!

2013. szept. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönök mindent de most nagyobb a gond. Elindítom a gépet az új procival csippanik írja hogy új peocesszorvan kéne egy új bios innen vagy f1 vagy f2 de nem reagál. Ujraindítom és akkor már a csippanásig sem jutok el. Nemtudom mi lehet a gond.
2013. szept. 20. 20:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Mit ír az F1/F2-nél? Van egy sejtésem, de azért kíváncsi vagyok.
2013. szept. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!