Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az utángyártott patronok (kb....

Esperes Károly kérdése:

Az utángyártott patronok (kb. tizedáron kaphatók) tövid idő alatt tönkretesztik a tintasugaras nyomtatófejet - mondják a márkaszervizek. Igaz ez, vagy csak saját termék érdekében mndott kamu? Kinek van tapasztalata?

Figyelt kérdés

#Utángyártott-patron
2013. szept. 22. 09:34
 1/3 soccerway ***** válasza:
nem igaz, jó az utángyártott/vagy még olcsóbb utántöltött, főleg ha csak szövegnyomtatásra kell.
2013. szept. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én szeméky szerint mindig utántöltöttet használtam és semmi gond nem volt vele soha...ez csak a gyártók marketing fogása, hogy használj eredetit mert az jobb,továbbìrja stb stb stb, ne dőlj be nekik ha olcsóbban is ugyan azt kapod
2013. szept. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Évek óta a nyomdaiparban dolgozok, szóval van némi rálátásom.

Az egyértelmű, hogyha utángyártott kellékanyagot teszel egy nyomatóba, azonnal elveszíti a garanciát.

Egyébként sajnos elég gyakran találkozok azzal az ügyfeleinknél, hogy panaszkodnak az utángyártott tonerekre, patronokra. Így inkább visszatérnek az eredetihez.

De nyilván sok olyan van, aki gond nélkül használja az utángyártott kellékanyagokat. A nyomtatófejek viszont kevesebbet bírnak a tinta minősége miatt, ez tény.

Nagy csodát nem tudok mondani, nyugodtan használj utángyártottat, ha nincs rá panaszod. Ha a nyomtatófej korábban megadja magát miatta, lehet, hogy még akkor is megéri.

Mondjuk én nagyformátumú nyomtatókkal (plotterekkel) foglalkozok, és ott azért nem kockáztatnak a vásárlók. Egy nyomtató 8 külön színnel dolgozik, és kb 60-65 ezer forint 1 toner hozzá.

Asztali nyomtatónál szerintem megéri, max veszel vaterán egy új nyomtatót :)

2013. nov. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!