Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudom beüzemelni a...

Altrifla kérdése:

Miért nem tudom beüzemelni a D-Link DIR 300 routert?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van 1 használt készülékem, a reseteléssel kezdtem (hosszan nyomva).

Minden kábel bedugva. A vezetékes netem műkösik is, de a wifis nem. A mellékelt cd utasításait követtem, de 1 ponton tovább nem tudok lépni. A netes beállítási felületen is azt írja h futtassam a mellékelt lemezt.

Ezt írja:


[link]


Tudna valaki segíteni?

Előre is köszönöm.



2013. szept. 22. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy megtört az egyik kábel?
2013. szept. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 P.O.C. ***** válasza:

Felejtsd el a CD-t, konfiguráld webes felületen keresztül.

Részletes magyar nyelvű kézikönyv:

[link]

2013. szept. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Siker.


Új probléma! :)

Hátha valaki tudja mit kell tenni.

UPC netem van és amikor beiktattam a routert, már akkor feltűnt, hogy az eddig zölden villogó LINK led a szolgáltató kütyüjén átváltott sárga színre. Kb 10 percig tudok így netezni a (wifivel is) utána semmi. Kikapcsolom a UPC készüléket, majd vissza és megint lesz tíz percem. Ez nem hiszem h normális.

Van valami ötletetek?

2013. szept. 22. 17:46
 4/7 P.O.C. ***** válasza:
Milyen típusú modemed van?
2013. szept. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]


Villog!

2013. szept. 22. 20:00
 6/7 P.O.C. ***** válasza:

Nincs benne semmi rendellenes, mint ahogy te is láthatod a táblázatba. Gondolom a számítógépednek gigabites hálózati kártyája van, ezért gigabites hálózat épült ki a modem és a gép között ezért volt zöld. Ennek a D-link -nek viszont csak 10/100 Mbps -os WAN és LAN portjai vannak, ezért váltott sárgára.


A rendellenes az csak az, hogy 10 percig bírja, ennek stabilnak kéne lenni. Sajnos lehet nem véletlenül árulta a gazdája, lehet bibi van a készülékkel.

Próbálj meg egy firmware frissítést. Előbb a legújabb gyárit, ha nem válik be akkor valamilyen alternatív Linux alapút, ugyanis ez a készülék támogatja őket és meglepően stabilabbak mint a gyári firmware -ek.

2013. szept. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ.


Frissítettem, sajnos nincs változás.

Szerintem a upc cucca nem műxik rendesen, mert amikor elm1 a kapcsolat, kihúzom a routert, visszakapcsolom akkor már azon is sárga a led, nem ér el hozzá az anyag. ups újraindít, ismét lesz hálózat, akkor is ha előtte a routert nem indítom újra.

Csak azt nem értem ha nem a routeren keresztül csinálom, akkor minden tökéletes.


Köszi még1x.

2013. szept. 23. 05:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!