Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen CPU hűtőt ajánlotok?

Milyen CPU hűtőt ajánlotok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kb másfél éve van meg az új konfigom amiben van egy AMD Phenom II X4 955-ös proci (4 magos 3.2 Ghz-es) és a gyári hűtő nagyon rosszul muzsikál. Ezidő alatt egyszer meg kellett takaritanom mert teljesen elporosodott de nagyon nehéz művelet volt mert nagyon szarul szerelhető és a venti le se szerelhető a bordákról szóval kész rémálom, a gyári paszta amit adtak hozzá is így kb másfél év alatt teljesen kiszáradt, ugyhogy újra is pasztáztam kb 1 hónapja most így hogy nagyjából tiszta meg új a paszta alapjáraton 32 fokos kb terhelés alatt 58 fok, nagy néha 60 de ott már dolgozik tényleg derekasan, ezekkel a hőfokokkal nem is lenne baj ha nem 18 fok lenne a szobában (merthogy ez nyáron sokkal több lesz) illetve ha nem ilyen hanghatás mellett hűtene így. komolyan mondom mint egy hajtómű néha. Szóval kéne egy jó minőségű hűtő nekem,AM3-as foglalatra ami akár el is forgatható bármilyen szögben mert jó lenne ma mondjuk a hátsó venti felé fújná a levegőt de ha jó hűtő akkor nem baj ha nem torony felépítésű. legfeljebb 8 ezer Ft-ért, ami megbízható és jobban hűt, miközben nem kapok agyrákot a zúgástól. Egy másik kérdés még gyorsban ha esetleg valaki ért hozzá, a Gigabyte HD 7770-es VGA-mon a ventillátor eléggé hangos lett, ezt meg lehet úgy csinálni mint a régi ventiken tehát olyan elven működik a dolog hogy leveszem a matricát és hozzáférek a csapágyhoz ahova teszek zsírt/ olajat aztán visszaragasztom? Működne így? Illetve ekkor garanciát vesztene a kártya hogy eltávolítottam a gyári matricát a venitről, Válaszokat előre is köszönöm!
2013. szept. 22. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia

Max 8 ezer Ft-ért a Cooler Master Hyper T4-et ajánlom.

Nekem is olyan van, nálam egy FX4130-at hűt, ami 4,4ghz-n megy.

Nagyon jó hűtő, netezés közben 30 fokon tartja a procit.

Nem elforgatható, de nem vettem eddig észre semmilyen hátrányát ennek, de nyilván jó lenne ha a hátsó venti felé fújná a levegőt.

Egyébként én raktam rá még egy ventit.


A vga-ra vonatkozó kérdésben nem tudok segíteni.

2013. szept. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ. Nézegettem elég szimpatikus és belefér az árkeretbe. Egy kérdés vele kapcsolatba hogy nekem egy gigabyte gz x3-as elég olcsó de viszonylag azért jó házam van, bár nem annyira nagy, és nézem ezt a hűtőt elég morózus darab, elférne vajon a házamban nem nyomorgatná a memóriákat stb?
2013. szept. 22. 22:00
 3/5 anonim ***** válasza:

gigabyte 970-UD3 lapnál a legszélső memória slot-ot kitakraja.

Ez nem házfüggő, hanem alaplapon műlik.

A házon csak az műlik, hogy magasságra belefér-e a hűtő.

2013. szept. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
de ahogy olvasom a gyártó honlapján az áll, hogy belefér a házadba
2013. szept. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát Gigabyte 970A-D3-as alaplapom van és használom mind a 4 memória slot-ot :S Akkor felejtős? Esetleg akkor a coolermaster tx3-as? Vagy a t4-est semmiképp sem lehet beerőszakolni?
2013. szept. 23. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!