Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Win7 1Gb-ot lát, pc wizard...

4ttil4 kérdése:

Win7 1Gb-ot lát, pc wizard 2gb-ot, ram bővítés után, melyiknek higyjek?

Figyelt kérdés

asus x51rl laptopot bővítettem 1gb-tal. A meglévő 667es mellé vettem egy 800mhz-eset. W7-ben a számítógép>tulajdonságok alatt ezt írja 1gb ( ebből 895mb használható) ezt írja ki ha csak egy modul van bent ( mind1 hogy az új vagy a régi és hogy melyik slotban ) és akkor is ha mind2 bent van ( sorrend mind1 ) .

Pc wizard progi pedig mindig annyit ír amennyi éppen bent van ( 2 modul esetén 2 gigát)

melyiknek higyjek? Vagy esetleg még milyen más hardver tesztelő progival tudom megnézni?

Köszönöm a válaszokat!



2013. okt. 9. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen problémám, arra a következő volt a megoldás : start menű keresésbe beírod hogy msconfig,utána enter gomb.Rendszerindítás fülön, speciális beállítások gomb, és a megjelenő ablakban a maximális memória mellől vedd ki a pipát. Reboot, és láss csodát :) Nálam működött.
2013. okt. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, jó lesz tudni ezt az okosságot, de sajnos az említett helyen eleve nem volt pipa.

Nem tudom, ilyenkor mi van, most akkor melyik lehet a valós?

2013. okt. 9. 18:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnálom ha nem ez volt a baj,itt valami szoftveres dolog lesz a ludas.Én megpróbálkoznék egy Everest reporttal is. Az összegzésnél pld nálam is 3008 MB-ot ír ki, 3072 helyett,nem tudom miért.A ram dimm-ekben látja a modulokat, de 64 MB nemtom hová lett.
2013. okt. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, közben már néztem azzal is és az is látja az egészet sőt ki is írja hogy pl 1500mb használatban. Tehát elvileg jó a modul, szerintem is vmi szoftver nyavalyája lesz. Köszönöm még1szer a segítséget!
2013. okt. 10. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!