Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pixelhibás a monitorom?

Pixelhibás a monitorom?

Figyelt kérdés
A most újonnan vásárolt monitorom közepén van 1 piros kicsi pötty. Ez pixelhibára utal? Okozhat komolyabb károkat a jövőben?
2013. okt. 9. 17:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nem.


Max zavaró...

2013. okt. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igazából engem nem zavar, mert sokszor nem is találom hol van. :) Csak azt hittem lehet okozhat valami kárt a jövőben. :) Köszi a választ.
2013. okt. 9. 18:13
 3/16 sün18 ***** válasza:
De ha van rá garancia szerintem vidd vissza annyit megér...
2013. okt. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Van rá garancia, csak addig nem tudnék mit használni helyette.
2013. okt. 9. 18:32
 5/16 anonim ***** válasza:

megfogod, vissza viszed, kapod az újat, hazaviszed beüzemeled és mosolyogsz.

(vagy ha igazán peches vagy mint egyik ismerősöm mérgelődsz mert megduplázódtak a pixel hibák xĐ)

2013. okt. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

erről jut eszembe, nekem is van egy pixel hibás monitorom.

egyetlen egy pixel, alulról a 3. sorban, egy kék pixel kb. a monitor 2/3 -nál balról 1db windows XP alap témájának megfelelő kék pixel.

Csak akkor vettem észre mikor átváltottam szürkére. xĐ

2013. okt. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
PCX-től vettem, napokba telik csak mire elviszik, aztán beküldik megnézetni, kicserélik, napok múlva megint csak mire kihozzák. Szóval nem olyan egyszerű ez...
2013. okt. 9. 20:23
 8/16 anonim ***** válasza:
akkor vagy elfogadod, vagy cseréled... Szoftveres nem lehet javítani, és nem valószínű hogy arrébb vándorol, vagy szaporodik.
2013. okt. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Van rá garancia, csak addig nem tudnék mit használni helyette."


Csak az a gond, hogy sok gyártónál egy-két hibás pixel nem számít hibának, tehát gariba nem is cserélik. Ennek olvass utána!!!

2013. okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

[link]


Általában néhány gyártó vállal csak pixelgaranciát az lcd kijelzővel ellátott termékeire. Jellemzően a Samsung és LG monitorokat vásárolhatod meg 72 órás pixelgaranciával, a legtöbb gyártó termékeire ISO pixelgarancia vonatkozik, amely meghatározza az adott képernyőfelbontáshoz tartozó hibás pixelek elfogadható mértékét. Alap esetben tehát elmondható, hogy egy hibás pixel nem hibás pixel, ráadásul 72 órán túl még az ezt bevállaló gyártóknál sem.

2013. okt. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!