Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi baja a dvd írómnak?

Mi baja a dvd írómnak?

Figyelt kérdés
vki segítsen mert olyan ideges vagyok mindjárt kivágom az ablakon.ma vettem de nem csinál semmit.pár kb-t átmásol az első MB nagyságú fájlnál megáll és nem csinál semmit.az van kiírva hogy 14 perc van hátra de már legalább fél órája és 13 mb az egész fájl.
2013. okt. 10. 14:40
 1/9 hypno ***** válasza:

És azt még észre sem vetted, hogy a processzorhasználatod az egekben van.

Valamely okból PIO módban megy a DVD író, vagyis nem fér hozzá közvetlenül a rendszermemóriához.


Ezt az eszközkezelőben (IDE,ATA,ATAPI vezérlők)le tudod ellenőrizni.


Állítsd be a BIOS-ban, hogy DMA módban fusson, abból is az elérhető legmagasabb számú verzión.


Ha nagyon nem hagyja magát, akkor az eszközkezelőben távolítsd el a DVD írót, indítsd újra a dépet és amikor a rendszer felismeri új eszközként, akkor lvileg helyreáll a világ rendje.

2013. okt. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
megpróbálom. sajnos nem értek ehhez semmit csak azt vettem észre hogy nem hajlandó müködni.
2013. okt. 10. 14:52
 3/9 A kérdező kommentje:
egyébként az mitől van hogy fogy a hely a betett dvd-ről pedig semmi nincs rajt?
2013. okt. 10. 14:52
 4/9 hypno ***** válasza:
Milyen operációs rendszered van?
2013. okt. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
windows 7
2013. okt. 10. 15:14
 6/9 A kérdező kommentje:
a dvd üres formáztam is de 3,6gb van csak rajta
2013. okt. 10. 15:15
 7/9 hypno ***** válasza:

Akkor csináld amit írtam.


Startmenű > vezérlőpult > Hardver és hang > Ezközkezelő > Ide,ATA, ATAPI vezérlők


Itt kákattintasz a kis háromszögre, erre kibontja neked, hogy milyenek vannak.

Remélhetőleg SATA íród van, tehát kiválasztod a Serial ATA controllert > jobbklikk > tulajdonságok > port O vagy port 1 -en lesz a DVD meghajtód. Ott nézd meg, hogy mi van a "transfer mod"-nál ha PIO és aktív a helyi menű, próbáld átállítani DMA-ra

2013. okt. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
az a gond hogy most már egyáltalán semmit nem csinál és semmire nem reagál.benne van egy dvd de nem adja ki és nem érzékeli már a gép sem az írót.
2013. okt. 10. 15:33
 9/9 hypno ***** válasza:
Nem látod az eszközkezelőben?
2013. okt. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!