Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Univerzális töltő vs. HP...

Szbarna kérdése:

Univerzális töltő vs. HP Pavilion DV4000 - tönkrement a laptop?

Figyelt kérdés

Nemrég sikerült beszereznem egy külsőleg nem tökéletes, de még vállalható, a címben említett típusú teszteletlen laptopot. Univerzális táppal próbáltam életet lehelni belé. Az első indítás sikeres is volt, bár képet nem adott, de láthatóan beindult (venti, vinyó, ledek). Ekkor észrevettem, hogy a táp alacsony feszültségen van - emeltem rajta. Lehet, hogy ezt nem kellett volna, mert ekkor a gép leállt, a töltő ledje meg elkezdett villogni. Először arra gondoltam, hogy a táp ment tönkre - de mást működtet, így ezt kizártam. Kérdésem a hozzáértőkhöz: vajon súlyos mértékben sikerült kiütnöm a laptopot (pl. alaplap), vagy esetleg valami egyszerű dolog szállhatott el benne, amit még érdemes javítani?


Köszönöm a válaszokat előre is!



#hiba #univerzális töltő #laptop #HP Pavilion dv4000
2013. okt. 10. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Az attól függ.

Benne volt az akksi, vagy sem?

Mi is pontosan neked az az alacsony feszültség, és mire emelted?

2013. okt. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az akku benne volt, bár nincs róla infóm, hogy milyen az állapota. 15-ről 18 Voltra emeltem a feszt, és közben terhelés alatt volt, ha ez számít valamit.
2013. okt. 10. 21:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk bedugva nem szokás b_sztatni az eszköz tápfeszültségét, mert érzékeny áramköröknél így járhatsz, ezt jó ha megjegyzed.

A géped kézikönyvében le van írva, hogy mekkora üzemi feszültséget vár a töltőtől, elolvasod megnézed a 18Volt belefér-e.

2013. okt. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ok, tudom, akkor is tudtam, de kicsit gyorsabban eljárt a kezem, mint ahogy jött a gondolat.:( Mentségemre legyen szólva, még mindig jóval a gyári fesz. érték alatt maradtam...
2013. okt. 12. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!