Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csíkos képernyő, widows 7/8...

Csíkos képernyő, widows 7/8 alatt de XP -n semmi probléma?

Figyelt kérdés

Üdv!


Windows 8-at haszáltam egy jó darabig, mikor egyszer csak el kezdett az a hiba jönni hogy: Narancssárga, sötét narancssárga és fakó narancssárga csíkok váltakozása jött be vízszintesen. Kétségbe esetem mert gondoltam a videó kártyám, viszont az alaplapival és 2 másik kártyával is ez a probléma. Felraktam egy Windows 7 -et is a gépre jól ment 4 napig míg elkezdte újra ezt. Amióta kezdődött ez akkor járt le az egyik winyómról a garancia és azután rögtön 2 szektor hiba és 1 gyenge szektor lett, aznap kezdődtek a hibák. De Windows XP -vel megszűnik. Nem akarok winchestert cserélni, nincs valami más probléma okozó?


A vindows eseménynaplójában semmi nem szerepel, csak az hogy "a gép nem megfelelően lett leállítva" mert muszáj kinyomnom (nincs reset gomb).


Egyébként a Windows 8 van csak azon a winyón ami hibás a másik kettő nem, mégis a Windows 7 ugyan olyan hibát generál.


Ha lennének ötletek, nagyon szívesen fogadnám! Köszönöm szépen!


Ui.: Semmi sem melegszik túl. A RAM -nem hibás, a Proci -sem ezek tesztelve lettek.


Van még egy nem tudom mennyire fontos dolog, mikor ez a hiba jön akkor a hang egy ideig még megy, és utána szakadozik és nagyon el kezd búgni. De van amikor a gép teljesen megy, még "gondolkozik is" és megy, mert vakon nagy nehezen elindítottam a youtubeon videót és ment, csak a kép volt olyan csíkos, mint részleteztem.


Üdv! Köszönöm szépen!


2013. okt. 13. 19:55
1 2
 1/11 P.O.C. ***** válasza:
Tápegységed milyen?
2013. okt. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Chieftech 550W, már 3 éve szolgál. Volt alatta 4890, 5770, x4 3Ghz tehát lehet hogy ez okozná?
2013. okt. 13. 20:07
 3/11 P.O.C. ***** válasza:
Hát, a merevlemez biztos nem okoz ilyet. A tápod elég jó minőségű. Mi a pontos típusa az alaplapodnak?
2013. okt. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Gigabyte MA785GMT-UD2H. Most megtörtént ez a hiba XP nél is, hát nagyon örülök.... mintha tudná ez a hiba hogy róla beszélünk.
2013. okt. 13. 20:14
 5/11 P.O.C. ***** válasza:
Megnéztem a BIOS hibalistát, nincs benne hasonló. Nincs valami extra bővítőkártya gépedbe? Havernak egyszer egy Skystar DVB-S kártya csinált ilyesmi zavarokat. A kártya egyszerűen nem volt teljesen kompatibilis az alaplapi chipsetjével.
2013. okt. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Semmi sincs :/ Eddig minden jó volt... :( Hát úgy látszik elviszem egy szerelőhöz, csak megoldja.
2013. okt. 13. 20:59
 7/11 P.O.C. ***** válasza:
Alaplapos lesz szerintem. A többi alkatrészt milyen szoftverekkel tesztelted?
2013. okt. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem szoftverekkel, másik géppel :) Az alaplappal sincs semmi gond, miután mondta, kipróbáltam, de nincs semmi olyan probléma. Viszont szoftverrel sem lehet gond, mert 3 rendszer szinte teljesen eltér.


Olyan lehet hogy mivel a W8 (64 bit) W7 (64 bit) XP (32 bit) és a vírusirtók kiütik egymást? Mert a driverek sem ugyan azok. Egyedül én a vinyóra gyanakszom.


Teljesen eltérő esetekben jön elő a dolog, tehát azt sem tudom megfigyelni hogy mi lehet.


Nincs olyan valami amivel le tudnám tesztelni a komponenseket? Pl.: videókártya - furmark

És ha van valami a vinyóhoz, vagy az alaplaphoz, akkor én is keresem de ha tudna ajánlani akkor nagyon megköszönném!


Egyébként eszembe jutott egy dolog, tegnap előtt nagyban akartam kiírni egy DVD -t és egy újraírható lemezzel dolgoztam és mikor annak tartalmát törölni akartam a Nero -val akkor *a kezdetben leírt* hibát 4x is megismételte, mivel mind a 4x újra kellett kezdenem a hiba miatt 5. sikerült. Viszont! 3 meghajtóval próbálkoztam közben, mert akkor már gyanakodtam rá, de inkább a vinyóra gyanakodtam, mert mikor újra letöltöttem azt a kiírni kívánt rendszert *egy másik vinyóra* akkor az volt egyben az 5. alkalom, minden jó volt. Azóta nincs benne semmilyen meghajtó mégis csinálja ezt.

2013. okt. 13. 22:43
 9/11 A kérdező kommentje:
A torrent program volt a hiábás, a bittorrent csinálta ezt... :/
2013. okt. 20. 20:40
 10/11 P.O.C. ***** válasza:
Durva, még ilyet nem is láttam. :D A torrentezés veszélyes dolog.
2013. okt. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!