Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Legolcsóbb nyomtató és patron...

Legolcsóbb nyomtató és patron csak fekete fehér nyomtatásra? Kb heti 5oldal.

Figyelt kérdés

2013. okt. 15. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A legolcsóbb nyomtatók kivétel nélkül tintasugarasak, olyat pedig már jó ideje csak színesben kapni. Lézert tudtommal még lehet fekete-fehéret kapni, de az meg drága, és bele a toner is, bár egy tonerrel jó sok (több ezer) oldalt ki lehet nyomtatni.
2013. okt. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De van sztem olyan is, hogy a színes helyére is fekete-fehér patront raksz. Nekünk am Canon van, de nemtom, mennyire jó, de olcsó sztem.
2013. okt. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#2: nem tudom, hogy ez megoldható-e, ahol színenként külön vannak a patronok, és fizikailag mind a színes, mind a fekete patron ugyanolyan, akkor minden bizonnyal lehet a színes helyére feketét tenni. De ha egy patronban van a három szín, akkor az már valószínűleg nem helyettesíthető feketével.

De ha helyettesíthető, akkor sem mindenképp fogja a várt eredményt hozni. Ha mondjuk ki akarsz nyomtatni egy sötétbordó grafikont sárga háttérrel, a te megvalósításodban az egész egy nagy feketeség lenne, mivel a sárga helyett is feketét fog nyomni.

Persze ha csak és kizárólag fekete szöveg nyomtatására kell, akkor ez is járható út. Csak szerintem nem érdemes így működtetni egy nyomtatót.

2013. okt. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez mind nekem jött? Én vágom:)) Am nemtom, lehet h a fekete-fehér olcsóbb, ha meg csak szöveghez kell neki, erre gondoltam:)
2013. okt. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vedd meg a legolcsóbb lézernyomtatót. Már 20.000 alatt is lehet kapni. Ha csak heti 5 oldalt nyomtatsz akkor még a demo toner is ki fog tartani akár két évig is. A lézernyomtatók meg akár egy évtizedet is kibírnak, vagy többet. Ugyanez a tintásokról nem mondható el.
2013. okt. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A tintásokba sajnos nagyon drága a GYÁRI patron, ha utángyártott pedig hibát okoz, ugrik a garancia....


az én nyomtatómba és ahogy néztem a legtöbbe 25.000ft a három darab szynes patron és még erre jön a fekete.


NOOOOOORMÁÁÁÁÁLIS?????????????????????

2013. okt. 18. 18:35
 7/10 anonim ***** válasza:

5. vagyok


Nézd meg ezt, ár-érték arányban a legjobbnak tartom: Hewlett-Packard LaserJet Pro P1102


Árgépen 22 -től már meg lehet kapni. Tölteni is lehet a tonerjét, utángyártott is van hozzá, nem is rossz, nem is drága.

2013. okt. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: mindenhez van utángyártott, a gond az hogy ha tönkremegy, ugrik a garancia, ezért gyári patronos érdekel csak lehetőleg minél jobb áron
2013. okt. 20. 09:44
 9/10 anonim ***** válasza:

A nyomtatás soha nem lesz egyszerre jó minőségű és olcsó. Mondjuk egy mátrixnyomtató fenntartása szinte nem kerül semmibe, de ez gondolom, nem jöhet szóba.

Mondjuk egy patron 100-300 oldalt bír ki, típustól függően. Ha csak szöveget nyomtatsz, akkor nem fok a többi 3 patron fogyni. Heti 5 oldal mellett ez közel fél évig elegendő. Egy fekete patron meg szintén típustól függően 5-10 ezer forint. Félévente 10 ezer forint meg nem olyan brutális.

De vehetsz lézernyomtatót is, az mondjuk jóval drágább, és ott egyetlen színből 10e fölött van a toner, viszont az heti 5 oldal mellett évekig elég.

Olyan megoldás nincs, ahol ne kéne pénzt kiadnod.

2013. okt. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tévedés, hogy ugrik a garancia ha utángyártott kelléket használsz. Ha nem hagyod benne nem is nagyon tudják a szervizbe megállapítani milyen volt benne. Sőt, éppen ellenkezőleg van mint sokan gondolnák, a nyomtató gyártóknak biztosítaniuk kell, hogy a készülék más gyártó kellékeivel is működjön. (Különben bármennyit elkérhetnének a kellékért, ha egy nyomtatót rádsóztak.)


Akkor nem érvényes csak a garancia, ha konkrétan a kelléktől megy tönkre, de ez igen ritka talán 0,001%. Ki lenne olyan hülye, hogy olyan kelléket gyárt amitől tönkremennek a nyomtatók? Márpedig a kellék fogyóanyag, ezt rendszeresen veszik.


Mindennek ellenére az eredeti kellékek úgy vannak beárazva, hogy 2-3 (de néha csak 1!!) patron vagy toner vásárlásával újra kifizeted a nyomtatód. És újra és újra...


Persze, garanciális az igaz. De ha tényleg használod akkor a jelenlegi eredeti kellék árak mellett nyugodtan küldhetnének minden évben egy új nyomtatót teljesen ingyen.


Az egész utángyártott parából annyi igaz, hogy van 1-2 nyomtató amibe nem szerencsés. Azokba se azért, mert az utángyártott rossz lenne, hanem sikerült a nyomtató gyártónak chipekkel, most már frissítésekkel is úgy bekeverni, hogy nem fogadja el az utángyártottat, vagy bizonytalan... erre rá lehet kérdezni ahol kellékeket árulnak, ha normális emberrel sikerül beszélni megmondja melyik jó és melyik nem. Úgy érdemes nyomtatót venni, ha már képben vagy a kellékek árával.

2013. okt. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!