Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » WI-FI jelerősítő hogyan működik?

WI-FI jelerősítő hogyan működik?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy LINKSYS RE1000 -st, gondoltam milyen jó lesz ahol eddig gyengécske volt a jel végre ott is tudok netezni normálisan...

Elméletileg egyszerű a dolog, bedugom, berakom a "telepítő" cd-t lefut a progi és kész is. Persze már itt is adódtak problémák mert az erősítő nem látta a routert ott ahol a laptopm igen... Oké kicsit közelebb vittem ott már frankó volt, a 2-es jelerősseég helyett rögtön maxon volt, viszont a sebessége semmivel nem lett jobb, sőtt kicsit lassabb is....

Így kell ennek működnie? Vagy valami gond lehet vele?


2013. okt. 19. 21:18
 1/1 Mr. V. ***** válasza:

Ha egy jelerősítőt/ismétlőt raksz egy wifire, akkor 54 helyett mindegyik 11-es sebességre kapcsol, mivel nem csak a tényleges adatmennyiség folyik, hanem az ismétlő (repeater) is kommunikál folyamatosan, hogy megkapta az adatokat, ott van még, stb.

Tehát minden jelismétlés sebességcsökkenést jelent, hiszen veszi a jelet, feldolgozza, ellenőrzi, hogy hibás-e a jel és kérje újra, vagy jó és ha jó, akkor továbbítja. Visszafelé ugyanez a helyzet, tehát akár le, akár feltöltesz, ezek mind végbemennek, ezért lesz csak garantált 11-es az 54-es helyett.

Lassulás nélkül csak úgy oldható meg, hogy nem ismétlőt használsz, hanem access point-ot és azt egy kábellel elviszed a legmesszebbi pontra és onnan ad egy másik csatornán de akár azonos wifinéven. Ilyenkor megmarad az 54-es sebesség (vagy gyorsabb, ha tudják a készülékek) és a távolabbi ponton is erős a jeled.

2013. okt. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!