Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezekkel megéri fejleszteni a...

Ezekkel megéri fejleszteni a gépem?

Figyelt kérdés

Alaplap : [link]


Proci : [link]


+ még 16 GB DDR 3 ram ?

Meg megéri-e az árát ?

Játékokra jó lesz?



#játék #Intel #szoraozás
2013. okt. 25. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16 giga ram fölösleges,a proci szerverekbe való.VGA?
2013. okt. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Gábor_79 ***** válasza:
Szóval nem éri meg. Az általad linkelt proci ára, az pont egy szorzózármentes I5 processzor árának felel meg. Az megérné szerintem, de más szerint túlárazott. De így, hogy alaplappal együtt veszed, bármilyen más foglalatot választhatsz.
2013. okt. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor egy I 5 proci jobban megéri és pl miért?
2013. okt. 25. 20:17
 4/12 A kérdező kommentje:
A VGA-m Nvidia Gainward Gt 610
2013. okt. 25. 20:18
 5/12 Gábor_79 ***** válasza:
Ehhez a kártyához történetesen egy i3-as is elég lenne. Szóval a kártyán (is) kéne fejlesztened, ha komolyabb játékokban gondolkozol.
2013. okt. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Miért nekem ez tökéletesen megteszi (VGA-m) miért kéne lecserélni ezt sose értettem hogy ez a kártya történetesen miért nem jó, mellesleg egy i3-mas processzorok már kihaltak a játékoknál min 1 I 5 kell :\. Meg ha le is cserélem akkor mire, és miért jó nekem az i 3-mas?
2013. okt. 26. 21:14
 7/12 Gábor_79 ***** válasza:

Igen. Bár nem került szóba, de valamiért azt feltételeztem, hogy játékra fejlesztenéd és azoknál a videókártya a meghatározó. Nem azt mondtam, hogy vegyél I3-at, hanem azt, hogy a meglévő kártyádat lekezeli gond nélkül egy i3 is. Nem olyan rosszak azok sem: [link]

Fejlesztéskor az egyensúly a cél; azaz ne végy túl erős/drága hardvert, amit a konfig többi része nem képes kihasználni. A processzorból indultunk ki, ami szerver processzor, más az utasításkészlete, nem ideális.

Mindentől függetlenül i5-3570k javasolnék, az ugyanannyiba kerül mint amit kinéztél, de ahhoz egy Z-s alaplapot kéne választani, mert azokkal lehet a processzort húzni. Ha nem akarod húzni jó egy B esetleg H chipsettel szerelt lap is, de akkor nem kell K jelzésű processzor sem (i5-3570, 5k-val olcsóbb). Aztán videókártyát meg bármikor fejleszhetsz, a processzorral nem lesz gond.

2013. okt. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Gábor_79 ***** válasza:
2013. okt. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
kösz csak 1 problémám van : Ez nekem kinai tudnál nekem esetleg linkelni :D?
2013. okt. 27. 19:17
 10/12 Gábor_79 ***** válasza:

A processzor: [link]

az alaplap: [link]

Ezzel az alaplappal és egy jó CPU hűtővel már 4,2GHz-re is vagy feljebb húzhatod a processzort. Az egyel ezelőtti generációs i5-2500k még most is megállja a helyét, sőt még drágábban is kapható. Azért ezt az alaplapot választottam, mert ezt találtam legolcsóbban ami képes az SLI-re (két NVidia kártya összekötve). Valószínű nem használnád, akkor nem kell. Vannak olcsóbbak ami Crossfire képes (2 AMD kártya együtt dolgozik), azzal alapvetően lehet jobban járnál, majd döntsd el.

Nem szoktam konfigot írni, mert nem vagyok az a nagy szakértője, de ezzel a procival nem lehet melléfogni (én ilyet vennék).

Ha megnézed a korábbi konfig javaslatokat, az AMD procikat javasolnak, mert olcsóbban az is megteszi és több marad egyéb hardverre.

2013. okt. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!