Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudom overclockolni...

Miért nem tudom overclockolni az AMD Athlon II X3 460-as CPU-mat?

Figyelt kérdés

A probléma az lenne, hogy mikor a BIOS-ba beállítom a frequency-t alap 200-ról (3.40Ghz) kb 220-ra (3.53Ghz), és elmentem, kilépek, kikapcsol a gép magától, aztán újraindul, majd behozza azt a két lehetőséget, hogy

-Windows javítása (ajánlott)

-Windows normál módú indítása


És léphetek akármelyikre, az eredmény az, hogy a gép újraindul.. És csak akkor tudom rendesen elindítani a gépet, ha visszaállítok mindent a BIOS-ba.

Ez miért van? Mit lehet tenni ez ellen?



2013. okt. 25. 22:58
 1/6 BM-Striker ***** válasza:

Vegyál egy Phenom X4 BE processzort.


A Rana eleve nem egy jól húzható processzor, de az is lehet hogy a lapod se bírja a tuinngot.


K10-nél 3,4 ghz eleve egy magas órejel, és a 3 magos példányok a rosszabbul sikerült darbokból lettek.

2013. okt. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
FX8320 -ra fogok cserélni pár hónapon belül. Az mennyire húzható? Bár azt egy darabig tuti hogy nem fogom húzni..
2013. okt. 25. 23:10
 3/6 BM-Striker ***** válasza:

Milxen lapod van?


A 8320 feszülségemeléssel 4,5-4,6 ghz-ig húzható.


Ha nem 970-es vagy 990-e lapod van, akkor örülj, ha egyáltalán alpórejen képes lesz járni.

2013. okt. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Asrock 960GM GS3 FX lapom van.
2013. okt. 26. 00:03
 5/6 BM-Striker ***** válasza:
Azzal nem fogsz tuningolni 8320-at , a 8320 csak alapórejelen fog tudni menni, mivel lapnak gyenge vrm-je.
2013. okt. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, egy jó ideig nem fogom piszkálni, a már így is erősnek mondható CPU-t! :) Ha meg akarom, akkor már úgy is alaplap, táp csere is lesz..
2013. okt. 26. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!