Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy adott (lent) SSD...

Van egy adott (lent) SSD meghajtó. Milyen usb-s (lehetőleg külső tápos) átalakító kell hozzá?

Figyelt kérdés

Van egy laptopom, de nincs benn annyi hely, hogy elférjen egy SSD meghajtó. És csak USB portok vannak rajta, ezért gondoltam, hogy ellene egy usb-re átalakító kábel. De milyen?

Az ssd ez lenne: [link]

Tud valaki ajánlani USB-re átalakító kábelt ehhez az SSD-hez, lehetőleg külső táposat?

Amúgy a windowst akarom rá rakni, meg a programokat, meg pár játékot (BF3, Crysis 3, stb)



2013. okt. 27. 18:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért nem fér bele a laptopodba,

Ugyanakkora a mérete, mint a merevlemeznek ami benne van.

2013. okt. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Elvesztenéd az ssd minden előnyét ha így használnád, szereld ki a merevlemezt és a helyére tedd az ssd-t
2013. okt. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

hát de ha kiszerelem, akkor meg nem lesz tárhelyem, csak 120 giga, az meg kevés. :(

Miért, így nem működik?

2013. okt. 27. 18:54
 4/16 Emberek ***** válasza:
Tedd be az SSD-t a HDD helyére, és a HDD-t használd USB porton keresztül. A megoldások közül ez a legbarátságosabb sztem
2013. okt. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 P.O.C. ***** válasza:

Működik, csak Windows nem tudsz rá telepíteni. Teljesen feleslegesen vettél SSD -t, ha csak kvázi egy pen drive -nak akarod használni. Az SSD rendszernek való, lényegesen megdobja a számítógép teljesítményét a hagyományos merevlemezhez képest.


Egyébként a 2,5" -os eszközöknek nem kell külső táp (sőt szerintem nincs is ilyen külső tápos ház), mivel 5 V -ról táplálkoznak, amit az USB portból vesznek fel.

2013. okt. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Értem, időközben én is rájöttem, hogy szedjem ki a HDD-t a laptopból, annak a helyére tegyem az SSD-t, arra megyen a rendszer, progik, stb. A HDD-t pedig USB porton keresztül. Akkor ez így működik?
2013. okt. 27. 19:21
 7/16 P.O.C. ***** válasza:

"hát de ha kiszerelem, akkor meg nem lesz tárhelyem, csak 120 giga, az meg kevés. :( "


Egyébként meg kicsit vicces az elképzelésed. :D Külső házba akarod rakni az SSD -t, és arra akorod rakni a Windows -t. Ergo ha ez még lehetséges is lenne, HORDOZNOD KELL A KÜLSŐ HÁZAT, HA AZT AKAROD HOGY MŰKÖDJÖN A GÉP. :D

Ha meg az SSD -t rendeltetésszerűen a gépbe építve és arra rendszert rakva használod, és a vinyót az adataiddal rakod külső házba, AZT IS MINDÍG HORDOZNOD KELL. :D

Mindenképp ugyan ott vagy, de a második esetben még értelme is van. :D

2013. okt. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

jól van na :D

Szedjem ki a HDD-t és annak a helyére az SSD-t. A HDD meg usb-n. xD

2013. okt. 27. 19:38
 9/16 P.O.C. ***** válasza:
Így van! ;)
2013. okt. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
És akkor akkora SSD-t válasszak, ami akkora mint a HDD? :D
2013. okt. 27. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!