Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek jók? Össze illenek...

Szerintetek jók? Össze illenek? Megfelelnek a célnak?

Figyelt kérdés

Na üdv :D


Össze akarok rakni egy új gépet a mostani helyett, szintén CSAK játékra kéne. Na most ami a jelenlegi gépemben van:


Processzor: AMD Athlon(tm) II x4 630 Processzor 2.80 GHz


Telepített memória (RAM): 2,00 GB


Rendszer típusa: 32 bites operációs rendszer


service pack1


Videókártyák: NVIDIA GeForce GTS 250


Számítógép: ACPI X86 alapú PC


Táp: GIGABYTE 450w (Peak power 550)


És 1 db képernyő amivel mindig 1680x1050-ben kockulok.


------------->

És most jön amire lecserélném:



VGA: Sapphire Radeon HD7770 1GHz Edition 1GB 128bit DDR5 PCI-E 11201-00-20G


RAM: 4GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Blu (2X2GB) (KHX1600C9AD3B1K2/4G) CL9 """VAGY"""Kingston DDR3 1600MHz 6GB HyperX KIT3 CL9


TÁP: FSP HEXA 500W Active PFC 80+ 12cm tápegység


ALAPLAP: ASROCK FM2A85X Extreme4


CPU: AMD Athlon II X4 750K 3.40GHz FM2 BOX


CPU HŰTŐ: Artic Cooling Freezer 13 VAGY Artic Cooling Freezer 13 pro co VAGY CoolerMaster TX3 VAGY Mugen 3 Rev B


És a kérdés(SOK LESZ! KÉRLEK FIGYELMESEN OLVASD EL,NAGYON FONTOS!):


(1). Most néztem egy olyat hogy a GTA5-höz Radeon HD 3800-kéne. És én meg nem tudom hogy melyik lenne a jobb...a fentebb lévő Sapphire Radeon HD7770 vagy ez a Radeon HD 3800.


(2). A mai és a későbbi játékokhoz kéne ez a "cfg" ha írhatom így :) Tehát, azért szeretném hogy a mai játékok pl: Grand Theft Auto 5,Call of Duty Ghosts és a kihagyhatatlan Battlefield 4 ha nem is ultra high beállításon de azért high vagy akkor ha az sem akkor azért egy-két beállítandó opció bírja már el a high beállítást(HA NEM IS AZ ÖSSZES):) !!!Viszont ha kell akkor tudok futtatni egy bizonyos"Razer Game Booster"

nevezetű progit ami csökkenti a gép úgymond terheltségét azzal hogy kikapcsol olyan mellék dolgokat amik a kockuláshoz nem kell, ezzel elérve az fps növekedést. Valami ilyesmi :P.


(3). Nos ami most jön az azt hiszem a "LEGFONTOSABB" de a többire is válaszoljatok kérlek!:) Szóval amiket össze válogattam "játékra" azok jók? Úgy értem hogy a maximumot kitudom velük hajtani? Vagy kérdezzem úgy hogy kihajtják e egymást? Nem értek sokat a hardverekhez a játékokban sem értem mire való az az "SSAO" meg "SHADER". Csak az alap beállításokhoz értek pl: antialising, textúra felbontás low-tól ultra high-ig tudod:) Szóval amike fentvannak amiket vennék azok kihajtják egymást? jó minden? A ram-nál az az: 4GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Blu (2X2GB) (KHX1600C9AD3B1K2/4G) CL9 """VAGY"""Kingston DDR3 1600MHz 6GB HyperX KIT3 CL9 illenek a vga-hoz?alaplaphoz? mindenhez? Magyarán amik fent vannak azok mindegyike összeillik egymással? Ki is hajtják egymást?


Először válogattam össze azt ami a gépembe kell úgyhogy csak rátok tudok támaszkodni és bízok is a tudásotokban kedves kommentelők :) Nem akarom elcseszni mert ezekre olyan 130000-et szántam és mivel többet nem tudok teremteni jelenleg jó ideig így ezeket olyan 3-4 évre gondoltam azért is lenne jó pl az a 6gb ram- mert a cod ghosts-hoz kell 6gb ram, mielőtt valaki leszólna minek 6gb ram :)


Ja és még egy nagyon fontos: Ezek után is szeretnék olyan 1680x1050-en játszani. És ha az új gép meglenne akkor az már 64-bites lenne, tudni illik ami most van a 32-bites ezért is fontos az hogy tudjam minden jó e egymással: a hardverek jók e egymáshoz meg a jövendő 64 bit-hez is :)

Egyébként windows 7-en van ez a gép is, meg a majdani is azon lenne.


Még egyszer szeretném felhívni a figyelmeteket arra hogy gondosan olvassátok el kérlek! Ha van más kérdésem azt leírum. Most jelenleg ezek jutottak eszembe. Válaszokat előre köszönöm kedves emberek! :)



2013. okt. 29. 01:39
 1/2 anonim ***** válasza:

A proci es a vga szerintem jo parositas.

A 7770 reggelire fogyasztja a 3800-as szeriat, es meg ehes is marad.

A konfig eros kozepes, egy ideig vinni fogja a dolgokat, minimum mediumon.

2013. okt. 29. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy minőségi 400 wattos táp is megfelelő lenne a célnak,mert a 7770 szinte termeli az áramot,olyan keveset fogyaszt.De egyébként én a helyedbe egy 7850-est vennék,mert azon már tutkeráj el fog futni minden elfogadható szinten.

A proci tuninggal kb. 7850-70-ig kihajtja a vga-kat.

A rammal semmi gond,de tényleg 6-8 giga az már a plafon amit venned kell,ezt jól gondoltad.

2013. okt. 29. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!