Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tuning segítség kérés. Valaki...

Nevemnincs16 kérdése:

Tuning segítség kérés. Valaki aki ért hozzá? (Hosszú magyarázat lent)

Figyelt kérdés

Na szóval adott egy Intel(R) Pentium(R) 4 CPU ami virtuális 2 magos 2x 3200mhz. 2Gb DDR1 Ram. GeForce 210 1Gb vidikari. És egy 440w-os táp. Az alaplap ASUS P5G - TVM/S. Oprendszer W7 ultimate. Vízhűtéses az egész gép.

A kérdésem az lenne hogy mi az amit ebből ki lehet hozni? Akármi amit lehet húzni akár a legkissebb dolgok is érdekelnének. Olyn válaszokat hogy ez sz*r vegyél inkább újat hanyagoljátok pls mivel nem tudok újat venni. Az ötleteket magyarázattal kérném és nem linkel ha megoldható mert mobilnetem van ami elég lassú. Trollok kíméljenek mivel gépekkel soha nem foglalkoztam csak konzolokkal.



2013. okt. 30. 20:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Szvsz tényleg nem érdemes ezt tuningolni, mert úgy is nagyon kevés a gépezet. Egy teljes vízhűtés szett szvsz jóval többet ér ennél a konfignál. A proci valóban csak virtuálisan 2 magos, így az csak 1x 3200Mhz...tudom sokan szeretik P4-nél kiemelni, hogy HT és virtuálisan 2 magos, de ez nem menti meg a dolgot gyakorlatban. Jó lenne azt is pontosan tudni, hogy melyik modell (pl 541 vagy 640). Az, hogy 440W-os táp nem sokat árul el az egységről. Pontos típus kéne, de biztos, hogy ilyen géphez elég túlméretezettnek tűnik.

Szorzózáras procik tuningja csak alapórajel emeléssel hajtható végre, ami több hardverre is hatással van, így körültekintőbben kell tesztelni. Aki nagyon alapos az kiteszteli külön, hogy mekkora alapórajelet bír stabilan a deszka, mennyit a memóriák és mennyit a CPU, majd közös nevezőre hozza az egészet. A stabilitást is ki kell tesztelni, ami megint csak órákba kerülhet. Ha feszültségemeléses túlhajtásban gondolkodik az ember, akkor még óvatosabbnak kell lenni és nem mindegy a körítés sem (táp, lap, hűtés). Én a P4 korszakban javarészt csak Athlon XP, Athlon 64 és X2 procikkal foglalkoztam, ezek túlhajtásában részletesebben is tudnék segíteni. Elvileg itt is tudnék segíteni, de nincs időm/kedvem alaposan utánanézni az alaplapodnak és a BIOS opcióknak, illetve a megadott konfigleírás sem teljes értékű! Sok sikert!

2013. okt. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Megpróbálok a leírtak alapján utánnanézni a dolgoknak.
2013. okt. 30. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!