Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire szemkímélő egy LED...

Mennyire szemkímélő egy LED monitor?

Figyelt kérdés
Nekem még CRT-m van, 100 hertzen fut, hogy ne erőltesse annyira a szememet. Hamarosan LED-re térek át, tudom, az nem villódzik, de mégis mit tehetek, hogy szemkímélő legyen? Úgy olvastam ott 60-75 hertz a maximum, az gondolom elég. De mégis mit és hogyan kell esetleg beállítanom, hogy ne terhelje a szememet? 5 millisecundomos válaszidővel megfelel napi szintű használatra?

2013. nov. 4. 02:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Itt már nincs villódzás, mivel folyadékkristályos a kijelző.

Ha fullHD a monitor, akkor 60 hertzen fog menni, kivéve, ha valami 3d-s cucc.

Ami a szemnek nem tesz jót, az a magas fényerő, azt ne vedd fel és már mindent el is követtél.

Olyan monitort vegyél, amin van digitális csatlakozó (DVI, Display Port, HDMI).

2013. nov. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szem kímélése céljából tök mindegy, milyen a csatlakozója. :D


Azt mondják, a LED már nem bántja a szemed, mégis azt hallom, hogy a régebbi típusok kíméletesebbek voltak.


Ám láttam én már villódzó LED monitort, láttál már HKC-t, kedves #1 válaszoló? Undorító volt, le is cseréltem hamar...


60 hz-nál ne remélj többet még talán alacsonyabb felbontásban sem (vidikaritól is függ). Fényerővel egyetértek. Abszolút minimumra állítsd (10-20% közé), ha sötétben, vagy lámpafénynél használod. Napközben én is adok rá kakaót. :)

2013. nov. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A szemnek mind1 valóban a csatlakozó.

A villódzás kiküszöbölésére nem mind1, milyen a csatlakozója, mert fullHd felbontásban d-subon nagyon zavaros a kép, villog, vibrál, és ez nem csak HKC-nál fordul elő.

2013. nov. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Még régebben láttam TFT-t, amin csinosan el volt mosva minden esemény, ugye a mai LED-eknél ez már nincs?

2013. nov. 4. 13:56
 5/10 anonim ***** válasza:

Köszi a kifejtett álláspontodat, másik válaszoló! :) Most már értem, mire akartál kilyukadni.


LED monitorok (az olcsóbbak legalábbis) nem natív felbontásain lehet mosódott a kép, amúgy tűéles. Szerintem merőben más élmény lesz egy ilyen monitort használni (IPS előnyben).

2013. nov. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ez vajon megfelelő lenne?

[link]

2013. nov. 4. 14:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Amit linkeltél, az a kerülendő kategória:D

Csatoló: D-sub

Ezt kell elkerülni, mert olyan vibráló képet fogsz kapni, hogy borzasztó.

A LED és az elmosódás nem függ össze, mert ez csak a megvilágításra utal, de ugyanúgy LCD kijelző ez is.

A panel minősége, ami fontos, lehet TN+Film panel, lehet IPS, lehet VA.

A legjobb és egyben a legdrágább az IPS, ennek a legjobb a színképe, a legélethűbbek a színei. Egy átlag usernek otthonra talán kicsit fölösleges is, de ízlések és pofonok, tényleg gyönyörű képe van.

A TN panelesek sem rossz monitorok, de a lényeg, hogy legyen rajta digitális csatlakozó, mert később bajod lesz vele.

2013. nov. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Esetleg tudsz ajánlani 35k körül?
2013. nov. 4. 17:27
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ez 39, ha IPS kell.

[link]

Ez 33, de TN paneles, viszont DVI és HDMI is van rajta.

2013. nov. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. nov. 4. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!