Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » BENQ GW2255 monitoron normális...

BENQ GW2255 monitoron normális jelenség a "kristálycukor effektus", azaz, mintha apró szivárványos porral lenne behintve a kép?

Figyelt kérdés

A monitor új, és a neten csupa jót olvastam róla, színhűség, élesség, stb. tekintetében. (21'', full HD, VA panel, LED háttérvilágítás). Ennek ellenére sem a betekintési szöge, sem a fekete szintje, sem a kontrasztja nem sokkal jobb, mint a (papíron) nála gyengébb kijelzőknél.

De a legzavaróbb gond ez a "kristályos" effektus, amihez hasonlót eddig csak 10 évnél régebbi LCD kijelzőkön láttam. Ez olyan, mint egy finom, porszerű álló zaj, ami a látószög változásakor módosul, hasonlóan, mintha pára lepné a monitor felületét. Nincsenek homogén, színes felületek, zavarosnak, "piszkosnak" tűnnek emiatt.

Gyanítom, hogy a túl durva tükröződésmentesítő bevonat miatt lehet, de csodálkozom, hogy 2013-ban szándékosan rontanák el egy ilyennel a képminőséget.


Vélemény, tapasztalat esetleg...?

Köszönöm!



2013. nov. 18. 11:37
 1/6 BM-Striker ***** válasza:
Antiglare bevonat, kell egy kis idő, hogy hozzászokjon a szemed.
2013. nov. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam,, dehogy lehet ennyire erős, és zavaró? Munkámból adódóan sok monitort és laptopot látok, de egyiken sincs ilyen zavaró por-effekt, mindegyiken szebbek a színek.
2013. nov. 18. 12:00
 3/6 BM-Striker ***** válasza:

A színeket lehet utólag is kalibrálni, de gyanítom, hogy itt inkább az a baj, hogy tn paneles monitorokjon túl élénkek a színek


Egyábként A DEll Ulrasharp monitorikoon is hasonló bevonat van.


Az én IPS paneles HP LP2065-ösömön szintén van ilyen, de csak fehér feleletek esetén feltűnő és ott se zavaró

2013. nov. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Gábor_79 ***** válasza:
Nekem véletlen ilyen monitorom van és nem tapasztalom azt a jelenséget. A képernyőt 'takarékos' profilon használom. Nézem jobbról, balról, de semmi. A színbeállításokon se változtattam; a windows vezérli.
2013. nov. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Közelről sem látod, a sima fehér, vagy szürke felületeken, hogy nem teljesen homogén a szín, hanem mintha apró szivárványos pontokkal lenne tele?
2013. nov. 19. 23:01
 6/6 Gábor_79 ***** válasza:
Na jó azt igen, valami dereng. Nekem mondjuk nem fordult meg a kezem közt sok darab. Ez ideáig CRT-t használtam. A munkámból adódóan sem, csak egy érintőképernyőt használok ott, amit bezúzott ököllel az egyik kedves kollégám lassan egy éve. Na az szemcsés. Legalábbis az üvegszilánkok megtörik a fényt.
2013. nov. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!