Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek megéri? Gépen is...

Szerintetek megéri? Gépen is tudnám használni a 3d-t? Mi az hogy polarizált? és szép képet ad e?

Figyelt kérdés
[link]

2013. nov. 24. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, PC-n is működik. Polarizált azt jelenti, hogy a két szemnek szánt képet más-más módon polarizálja, és a szemüveg lencséjével, passzív módon történik a szétválasztás (azaz egy egyszerű, könnyű szemüveggel is használni tudod, és nem is villog, mint az aktív 3D-sek). Egyébként mozik is hasonló elven működnek. LG megoldásának hátránya, hogy 3D-ben a vertikális felbontás feleződik (azaz 1920x1080-as helyett 1920x540 jut a két-két szembe), mivel az eltérő sorokat máshogy polarizálja (moziban nincs felezés).
2013. nov. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Az aktív villogását csak az LG szokta kiemelni, egyébként nem látható. A villogás olyan sebességű, hogy abból a szem fiziológiai adottsága miatt nem lehet semmit észre venni, mint a filmes moziban sem látjuk villogni a filmet, pedig a film továbbításkor eltakarják a fényt minden képkocka után egy időre, amíg a film tovább csúszik. Az is annyira sűrűn történik, hogy a szem nem veszi észre. A 3D tv-nél ennél még gyorsabb a váltogatás. Tehát képtelenség meglátni a villogást. Az LG sem látja, csak beszél, mert el kell adni a gyenge passzív termékét!


Gyakorlatilag amit látunk az kicsit sem villog láthatóan, ugyanis a szem nem követi, hanem átlagolja azt a sebességű váltott megjelenítést, viszont az aktívnál nincsenek a képen, sűrű zavaró fekete sorok, mint a passzív rendszernél látszik a szemüvegén keresztül.

2013. nov. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
TV vásárlás előtt megnéztem pár 3D-set is, aktívak nem jöttek be (villogtak), LG 3D élményét jobbnak láttam, csak ugye az csíkos. (Végül egy 2D-s Panasonicot vettem, 3D különösebben nem izgatott, csak megnéztem, ha már ott voltam, mielőtt "részrehajlással" vádolnál.)
2013. nov. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Mondjuk ezen tényleg csodálkozom. Nem tudom mit láthattál ott villogásnak ahol nincs ilyen lassú folyamat amit a szem követni tudna. Persze ha tényleg láttad akkor nem tudom hogyan villoghatott ott bármi is. Azt a sebességet ember nem képes meglátni. Valami mást láthattál ott.


Az is igaz, ha valamelyik tv-vel nincs szinkronban a szemüveg, akkor tényleg látható, pl. a szomszéd televíziókon a villogás a háttérben de azon nem amelyikkel szinkronba került és amelyik előtted van.


Ilyent már én is láttam, hogy bemutató teremben a háttérben még ment néhány tv és azok közül volt amelyik villogott hátrébb, a rezzenéstelen és stabil tiszta, általam nézett közeli tv képe mellett. Ilyenkor nem a hátsó képeket (tv-ket) kell figyelni, mert azzal nincs szinkronba a szemüveg, így azok elég látványosan 10 Hz körül vagy lassabban villoghatnak ami valóban látszik. A működő és szinkronban lévő rendszernél viszont fizikai és biológiai képtelenség a 120 Hz-es villogást meglátni. Azt már 25 Hz körül nem láthatja az emberi szem. Ez olyan, mint ahogy az ultrahangot sem halljuk, mert ember nem tudja érzékelni azt az ismétlődési frekvenciát sem.


Na mindegy. A lényeg, hogy Te magad meg vagy elégedve azzal amit vettél. :)

2013. nov. 27. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!