Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lett egyik napról a...

Miért lett egyik napról a másikra ilyen rossz a gépem? A HDD mehetett tönkre?

Figyelt kérdés

Kb 1 hete teljesen rossz. Szó szerint minden laggol a gépen.

És nem vírus, 1. rendszertöltéskori vizsgálat lett futtatva, nem jelzett semmijen vírust.

2. De, mivel utána sem javuét, ezért ÚJRA LETT TELEPÍTVE.

De az újratelepítés után is ugyan ulyan rossz volt a gép, ezért nem hinném, hogy vírussal állok szemben. Mondjuk a gép alapból nem túl szuper, 3 éves, és egy egymagos intel celeron-os proci van benne, integrált VGA-val.

Na, szóval, igen. Szó szerint minden laggol rajta. Mire fel áll a windows jó esetben 5 perc, felállás után 3-4 perc mire behozza a böngészőt, ha be is hozta, utána egyfolytában lefagy, megáll "a mozilla firefox nem válaszol", aztán ha rákattintok hogy, zárja be a programot, teljesen lefagy a gép, és akkor meg azt írja ki, hogy a windows nem válaszol, és ha rá kattintok, hogy folyamat leállítása utána csak tölt és tölt és 10-15 perc múlva bezárt mindent, ami eddig meg volt nyitva, és visszadob az asztalra. Akkor filmet sem lehet rajta nézni (pedig korábban lehetett teljesen normálisan), tökmindegy milyen lejátszót (VLC, vagy media player) teljesen akadozik (laggol), hol megáll, hol a kép nem megy, de a hang igen, hol fordítva. Ugyan ez, ha a neten nézek filmet, plusz rá tesz néhány lapáttal, hogy a flash player percenként összeomlik. Akkor, ha megnyitok egy mappát, 3 perc mire megnyitja, további 3 perc mire az ikonok megjelennek benne. Akkor, ha rámenyek, hogy start-----> leállítás, lefagy, és 5 perc múlra reagál, hogy én kikapcsoltam. Egész nap sorolhatnám a dolgokat, mindentől lefagy a gép. És nem azért, mert a processzor magas terhelésen van, szó sincs róla, előtte, elindítottam a feladatkezelőt, és látom, hogy végig csupán 20-50%-os, (néha kiugrott 100%-ra) terhelésen megy. Korábban az ég világon semmi baja nem volt a gépnek, a Gipm, és hasonló programok is normálisan futottak rajta. Viszont éna a HDD-re gyanakodom, lehet az ment tönkre, vagy hibásodott? Egyrészt, korábban, amíg jó volt a gép, nem nagyon melegedett a 320 GB-os HDD-m, de most olyan forró, hogy vasalni lehetne vele. Egy 3 éves Dell Vostro 1015-ös laptopról van szó, egy egymagos intel celeron-os procival, 320GB-os HDD-vel, és 2GB 800Mhz-s RAM-al.

Szeretném tudni hogy csak azzal oldható meg a gond, ha veszek egy új HDD-t a gépbe? (Amúgy 3 éve ez a laptop 160ezer volt, most, ennyiért olyan laptopot veszek, melyben legalább 4 giga ram van, 500 gigás HDD-vel, dedikált videokarival, és legalább egy I3-as procival, ha nem egy I5-össel. Ennyit tesz 3 év.)

Köszi előre is a válaszokat.



2013. nov. 24. 14:32
 1/3 macika55 ***** válasza:

Nézd meg a hd sentinel vagy az aida 64 programmal a hdd-t.

Lehet hogy sok a bad szektor rajta.

2013. nov. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt ajánlom amit az első. Az én laptopom is így ment tökre. Leesett a merevlemez kondíciója 82%-ra. Én is mit meg nem szenvedtem a csúcs korszerű sebességével. :-) Nem vettem bele új merevlemezt (9 éves gépbe?), inkább új gépet.
2013. nov. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 nvias01 válasza:
lehet a túlmelegedés is..ha ennyire forró akkor a hűtésnek szevasz. nekem(igaz asztali pc-n) egyszer rosszul illesztettem vissza a proci hűtését, és szaggatott minden mint az állat, pedig csak a hűtéssel volt gond. nem tudom van-e köze hozzá, lehet a merevlemeznél laptopban is ennyit számít a hűtés, azért írtam le ezt. mert én utána visszaraktam normálisan működött és újra gyors lett a gép. bár ez proci, nem hdd. de egy próbát megér megnézetned a hűtését, hátha attól van.
2013. nov. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!