Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SŰRGŐS! Nemtudom mitcsináljak...

SŰRGŐS! Nemtudom mitcsináljak nincs hang a gépemen. Előzőleg úgy csináltam hogy letöltöttem ezt:3D CHIp és letöltöttem a hagkártya drivert és müködött. De most nem müködik. Segitene valaki?

Figyelt kérdés

Adatok a gépemről a segitséghez:Windows 7

A hangkártya neve:Yahama YMF-724F


2013. dec. 2. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Miután letöltötted, telepítsd is fel!
2013. dec. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy csináltam De nem jó
2013. dec. 2. 11:17
 3/6 csacsi2 ***** válasza:

akkor lehet tönkrement a hangkátrtya...de előtte

Nézd meg hogy nincs-e lehúzva a hanghullám (wave).

Töröld az eszközkezelőből (hangeszközök), uninstalláld, indítsd újra a gépet, majd telepítsd újra.


Ha a windows hangeszköz (hangerőikon a tálcán, sndvol.exe)sérült állítsd helyre:

(microsoft)

1. Helyezze be a Windows XP CD-t a CD-ROM- vagy DVD-ROM-meghajtóba. A CD-ROM automatikus indításának mellőzéséhez tartsa lenyomva a SHIFT billentyűt.

2. Kattintson a Start menü Futtatás parancsára.

3. A Megnyitás mezőbe írja be a cmd parancsot, majd kattintson az OK gombra.

4. A parancssorba írja be az alábbi sorokat, és mindegyik sor után nyomja le az ENTER billentyűt. A CD-ROM-meghajtó annak a CD- vagy DVD-meghajtónak a betűjele, amely a Windows XP CD-t tartalmazza. A rendszergyökér a Windows rendszerfájljait tartalmazó mappa elérési útja és neve (általában C:\Windows):

CD-ROM-meghajtó:

cd i386

expand sndvol32.ex_ rendszergyökér\system32\sndvol32.exe


Figyelje meg, hogy a parancsban az „ex_” és a „rendszergyökér” kifejezések között szóköz található.


Ha például a számítógép CD-meghajtójának betűjele „E”, és a Windows rendszerfájljait tároló mappa a C:\Windows, akkor a következő sorokat írja a parancssorba (minden sor után nyomja le az ENTER billentyűt):

e:

cd i386

expand sndvol32.ex_ c:\windows\system32\sndvol32.exe

5. Írja be az exit parancsot a parancssorablak bezárásához.

6. Ellenőrizze, hogy elindítható-e a Hangerőszabályzó segédprogram, és hogy a Hangerő ikon megjelenik-e az értesítési területen (ha ezt a lehetőséget választotta).

2013. dec. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hogy lehet megnézni a hanghullámot?
2013. dec. 2. 11:29
 5/6 csacsi2 ***** válasza:

Tálcaikon (hangszóró) megnyitás:

Vagy futtatásba: mmsys.cpl

eszköz hangereje / speciális

itt érdemes mindent ellenőrizni!

[link]

[link]


Esetleg írd a futtatásba: dxdiag és a hang fülön kiírja ha gond van!

2013. dec. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 csacsi2 ***** válasza:

az audio fülön is nézd meg mi az alapértelmezett hangeszköz!

Lehet valami betette magát alapra. Any Video Converter -nél fordult elő velem!

[link]

2013. dec. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!