Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Chieftec CTG-550P ventilátora...

Chieftec CTG-550P ventilátora cserélhető?

Figyelt kérdés

Addig eljutottam, hogy szétszerelve megnéztem a jelenlegi (sajnos már kicsit zörgő) venti csatlakozóját, ami egy egyszerű 12 cm-es, 2 pines, 12V 0,18A -es darab.

Az a gond, hogy mindenféle rendszerhűtőt találtam,amik méretben megfelelnek, csakhogy mind 3, vagy 4 pinesek.

Lehet kapni konkrétan tápegységhez való hűtőt?



2013. dec. 5. 05:26
 1/2 P.O.C. ***** válasza:

Akármilyen 12 cm -es házhűtő jó hozzá, csupán annyi a lényege, hogy a légszállítás értéke (CFM) ne legyen kisebb a jelenleginél.

Mindegy, 3 pin -es vagy 4 pin-es ventit veszel, levágod a fejét és a 12 v -os ágát (sárga) rákötöd a tápra.

Ha nem akarod levágni, akár csatlakozót is forraszthatsz rá. Én úgy szoktam, hogy a régi tápcsatlakozót felénél elvágom, így nem a táp nyákját kell forrasztanom, csak simán összesodrom őket.

Sokkal olcsóbban jössz ki, mint ha után rendelnél egy ilyen alkatrészt. Az egyik régebbi gépem FSP tápját is sima házhűtővel csináltam meg. és még mindíg tökéletesen működik.

2013. dec. 5. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Levágod a végét és egy egyszerű forrasztás.

A légszállítás megtévesztő, mert a tápokat túlméretezett ventivel szerelik, túl vannak hűtve.

Én az új ventit az alaplapra dugram rá, így fixen pörög 1000-et és kész, így sincs hangja, nem szenvedtem a szabályozással.

Arra figyelj, hogy ha most 0.18 Amperes venti van benne, akkor az új is annyi legyen, ha a táppal akarod szabályoztatni, különben búgni fog.

A légszállítás tényleg nem annyira lényeges, mert ezeknek a ventiknek általában 2000-3000 közötti tartományban van a mx fordulata, oda persze, hogy nagy légszállítás tartozik, de valójában 1000-1500-nál gyorsabban sose pörögnek.

2013. dec. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!