Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Memória probléma, új notebook...

Memória probléma, új notebook telepítése utána 4gb telepített memóriát ír, amiből 2,33 használható. Mitől van ez?

Figyelt kérdés

pár napja vettem egy acer gépet, intel core i 3 2,4 gh

nvidia geeforce 710m 2gb dedicated vram

4gb ram, 5000gb hdd, dvd író stb... és van egy integrált intel hd graphics 4000 vga.. 32 bites win 7-et telepítettem...

szóval mire vesz le a gép memóriájából majdnem 2 gigát??? én arra is gondoltam,h. a vga ?! hogy tudom beállítani a geeforce videokártyám ,hogy az legyen az elsőleges?

és a legnagyobb kérdés,hogy tudom kihasználni mind a 4giga memóriát??

a 4 giga memória helyett tudok 8gigást betenni ??

várom a nálam okosabbak válaszát :)



2013. dec. 7. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Telepítsd fel a 64 bites Windowst. A 32-es max 3 gigát lát a 4-ből.
2013. dec. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 macika55 ***** válasza:

Tegyél rá 64-bites windowst.

A laptop típusát leírod,akkor látni mennyi ramot tud kezelni.

A grafikus mag levesz a fizikai ram-ból.

Nem működik a laptop a Hd 4000-es nélkül.

Egyébként nem nagy különbség van a 710m és a Hd 4000 között.

Nem szabad ilyet venni.

2013. dec. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
egy kis helyreigzitás: a 32 bites rendszer összesen 4 gigát lát, mert 2 a 32.en az épp 4gb. a második már kifejtette, hogy miért lát ennél kevesebbet.
2013. dec. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogy helyesbítsek: 3,25GB-ot lát (nekem legalábbis amikor 32 bites volt, ennyit látott csak a 4-ből).
2013. dec. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

mert a videokártya és egyéb vramokat levont a "fő" RAM-ból.


Akit jobban érdekel a téma, egy kis szakirodalom:

"A memória byte-jai be vannak sorszámozva, e sorszámokat a megfelelő byte-ok címeinek nevezzük. A memória címeket általában hexadecimálisan adják meg. Tehát, a memória minden byte-jának van egy címe, amit arra használhatunk fel, hogy tudjuk melyik byte-ról van szó. Ahhoz, hogy a memória byte-jait elérhessük, a memóriát címezni kell. A központi feldolgozóegység (processzor) a címet 16, 32, 64 biten tárolja. Hogy pontosan hány biten, az processzorra jellemző adat. Mivel 16 biten 216 különböző érték tárolható, ezért 16 bites, vagyis két byte-os címzés esetén csak 216 , azaz 65535 (64 KB) nagyságú lehetne a memóriánk - az ezen felüli byte-ok nem címezhetők. Ez rendkívül kevés, és a mai igényeknek nem felel meg. 32 bites címzés esetén 232 byte, azaz 4 GB a memóriakorlát. "

2013. dec. 8. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek a felvilágosítást. ma felteszek egy win 7 prof 64 bites verziót

remélem valamivel jobb lesz a dolog!

ha esetleg eszembe jut még valami akkor írok ebbe a kérdésbe

2013. dec. 8. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!