Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD FX-6300 hogy lehet az...

Gaben9393 kérdése:

AMD FX-6300 hogy lehet az órajelét húzni? Programmal vagy biosba?

Figyelt kérdés

2013. dec. 10. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Úgy mint bármi más prociét, biosban.
2013. dec. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 macika55 ***** válasza:

Nézd meg hogy az alaplapodnak van-e szoftvere ami windows alatt is tuningolható.

Biosból biztos tudod,ha értesz hozzá.

2013. dec. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mivel az FX-6300 nem szorzózáras processzor, ezért szorzó (multiplier) emeléssel tudod emelni az órajelét. Ez azért is jó, mert ha az alapórajelet emelnéd (mint sok szorzózáras procinál szokás), akkor az kihat más hardverelemekre, így körültekintőbben kell tuningolni és többet kell tesztelni is. A surzó emeléssel olyan lesz a túlhajtás, mint ha gyárilag is úgy adták volna ki. A szorzót feles léptékben lehet emelni, azaz ez 100MHz-es lépcsőket jelent. A CPU alap szorzója 17,5x-ös ez adja a 3500MHz órajelet (17,5x200). Túlhajtásnál szükség van normális alaplapra, hűtésre és tápra, kiváltképpen, ha feszültségemeléssel tuningolnál!

Én is FX-6300 tulaj vagyok egy éve. A turbo-t kikapcsoltam (ez felel azért, hogy a CPU TDP kereten belül emeli a feszkót és az szorzót, ha az erőforrások nincsenek teljesen kihasználva...például ha csak 2 modul van terhelve, akkor 3,8GHz (19x szorzó), míg egy szálon futó alkalmazás esetén 4,1GHz-re ugrik automatikusan (20,5x szorzó)). Szóval Én turbó nékül használom szinte a kezdetektől 20x szorzóval (4GHz), de természetesen az energiagazdálkodás működik...vagy 6 szálon is 4GHz órajelen dolgozik (alapfeszültségen bírja egy jobb fajta hűtővel), míg energiatakarékos módban pont olyan, mint a gyári beállításokkal. Én megkíséreltem a feszkó emelést, mert bíztam a környező hardverekben és 2,35V mellett meg volt a 4,5GHz és 1,4V-tal elértem a 4,7GHz-t stabilan (igaz a fogyasztás és a hőtermelés az alapfeszültséggel történő túlhajtással ellentétben itt már jelentősen megugrik). No, valahogy így. :)

2013. dec. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

*2,35V mellett meg volt a 4,5GHz*

javítás: természetesen az 1,35V! :)

2013. dec. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hol tudom kikapcsolni ezt a turbót?

ha kikapcsolom es mondjuk fel huzom 4GHz-ig akkor az mindig annyi marad? fix orajelet szerretnek nem azt hogy változzon mindig.

2013. dec. 11. 04:34
 6/11 anonim ***** válasza:

A BIOS-ban lehet/érdemes ezeket állítani. Ha a turbót kikapcsolod és a szorzót felviszed 20-ra, akkor a CPU 4GHz-en fog dolgozni mindig kivéve ha nincs terhelés, mert energiatakarékos módban lecsökkenti az órajelét 1,4GHz-re és visszaveszi a feszültséget 0,9V-ra. Természetesen mihelyt szükség van a kraftra pillanatok alatt rákapcsol. Az energiatakarékos mód is kikapcsolható, de szerintem érdemes meghagyni, mert csak előny származik belőle.

Ha a 4GHz fixen és stabilan megy alapfeszültséggel (1,25-1,275V), akkor nem kell komoly többletfogyasztással és extra melegedéssel számolni.

2013. dec. 11. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De bioson belül hol kell keresni ezt a turbó kikapcsolás dolgot?
2013. dec. 11. 10:24
 8/11 anonim ***** válasza:
Milyen alaplap?
2013. dec. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Asus

M5A78L LE

2013. dec. 11. 14:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem találok ilyen funkciót az alaplapod leírásában, így nagyjából átfutva. Támogatja ezt az opciót?
2013. dec. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!