Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kimerjem kapcsolni a notebooko...

Kimerjem kapcsolni a notebookot? Félek hogy nem fog bekapcsolni!

Figyelt kérdés
Szóval tegnap reggel amikor kapcsoltam be: zúgás majd leállt. Elvittem szerelőhöz hamar kész is lett azt mondta hogy egy kis zárlat volt benne amit megforrasztott meg kitakarította. Amikor haza hoztam ugyan abba a hosszabítóba dugtam be és nem világított...na mondom megpróbálom a hosszabítót kíhúzni és a konektorba dugni. Úgy már világított és be is kapcsolt. Egyből arra gondoltam hogy nem is a gép volt rossza csak a hosszabító romlott el. Ma reggel amikor kapcsoltam be, már egyből a konektorba dugva és elsőre nem kapcsolt be, egyből leállt, megnyomtam a bekapcsoló gombot és másodszorra így bekapcsolt. Na most, éjszakára ki szoktam kapcsolni, de most nem nagyon merem, még lecsukni se (alvó módba), mert félek hogy reggel már be se kapcsol. Most a szerelő hogy ha lehet adjam el és vegyek újat mert szerinte nem sok van neki hátra (4 éves, csak netezére volt használva). Ha nem kapcsolom ki, vagy csak lecsukom alvó módba rosszat teszek vele? vagy jobb ha ki van kapcsolva? és ha nem kapcsol be?
2013. dec. 11. 14:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Zárlat elég nehezen tud kialakulni egy laptopban, mivel kb. 0 kábel van benne. De tegyük fel kialakul, azt minek forrasztaná? Szerintem nem produkálta nála a hibát a gép, és mondott valamit, hogy lehúzzon. Nem tudom, hogy aksival együtt használod e a gépet, de ha nem, akkor esélyes, hogy a táp purcant ki. Feszmérővel meg kellene mérni, hogy ad e életjelet, és mennyire esik le a fesz, ha leterheled.
2013. dec. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát én is gondoltam rá hogy nála meg jó volt a gép mert itthon meg ugyan úgy nem kapott áramot abból az a hosszabítóból amibe volt dugva. Átdugtam a konektorba és úgy be is kapcsolt...reggel amint írtam elsőre megint nem akart indulni és most arra gondoltam hogy lehet a maga a konektorral lenne a baj? egyébként nincs benne az aksi, de gondoltam rá hogy belerakom reggel ha netán nem indulna hogy úgy mit csinál. Szétszedni szét szedte a gépet mert az oldala ragasztva a van mert picit el van repedve és a ragasztás szét volt jőve, tehát ketté szedte a gépet. Akkor szerinted hülyeség hogy azt mondta zárlat és megforrasztott valamit? és azt ő honnan látta hogy szerinte nem sok van a gépnek hátra és adjam el mihamarabb? amióta vissza hozta többször hallom a ventilátort benne. Lehet azért hogy kitakarította? mert nem volt még soha takarítva.
2013. dec. 11. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!